27 Ekim’de Apple Mac Etkinliği düzenliyor

  • 20 Ekim 2016
  • 929 kez görüntülendi.

Apple tarafından Mac hayranlarının beklediği haber geldi. 27 Ekim’de Yeni MacBook, Apple’ın düzenleyeceği medya lansmanı ile tanıtılacak. “Hello Again” (Tekrar merhaba) etiketiyle düzenlenecek olan lansman için davetiyeler gönderilmeye başlandı.MacBook Pro Lansman 27 Ekim Etkinlik

Etkinliğin ana konusu Mac serisi olması bekleniyor. 2012 yılından bu ayna Macbook için aynı tasarımı kullanan Apple, bu lansmanda Macbook tasarımında köklü değişikliklere gidecek. Yeni MacBook Pro‘da en büyük değişiklik fonksiyon tuşlarının yerini OLED panel alacak, basınca duyarlı Track Pad, ayrıca Touch ID desteğinin gelmesi bekleniyor.

OLED dokunmatik panel uygulamalara göre değişen tuş takımına sahip olacak.  Söylentilere göre yeni MacBook Pro’da dört adet USB Type-C portu , SD kart girişi bulunurken HDMI portu, USB-A bağlantısı olmayacak, bir rivayete göre SD kart girişi de kaldırılabilir. HDMI portu bulunmaması kullanıcıları pek memnun etmeyecektir. Ama Apple bunu daha sonra ticari avantaja çevirip ayrıca bir HDMI dönüştürücü satacağını tahmin etmek zor değil.

MacBook Pro 13″ ve 15″ ekran boyutuyla gelecek olan ürün USB 3.0 desteğiyle gelecek. Touch-ID ise OLED dokunmatik panele entegre olacağı düşünülüyor.

13″ MacBook Air‘de de USB-C portu olması bekleniyor ancak yukarıda anlatılan özellikler bu cihazda olmayacak.

Bu lansmanda yenilenen  iMac tanıtımını da görebiliriz. Sürprizler hazır olun 5K çözünürlüğe sahip ekranı ile gelebilir. Çünki Apple 2016 yılın başlarında önceki ekran üretimini durdurduğunu açıklamıştı. Apple’ın yeni oyuncaklarını heyecanla bekliyoruz.

Yeni haberlerle sizlerle olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ