Adil Kullanım Kotası İle İlgili Çalışma

  • 01 Ocak 2017
  • 980 kez görüntülendi.

Adil kullanım kotası sona erecek. Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı‘nın @BTKbasin Twitter hesabından yaptığı açıklamada adil kullanım kotası AKK‘nın kaldırılacağı açıklaması yapıldı.

AKK Adil Kullanım Kotası Sona Eriyor

AKK 2017 yılıyla beraber kaldırılacak mı? Bilgi Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer Fatih SAYAN twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 2017 yılında yaptıkları yeni düzenlemelerle beraber bir geçiş süreci sonucunda AKK‘nın tamamen kaldırılacağı müjdesini verdi.

Resmi kanallardan yapılan bu açıklama uzun bir süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor. Yapılan bu açıklamaya göre Adil Kullanım Kotası AKK veya açıklamada bahsedilen Adil Kullanım Noktası AKN sona erecek gibi görünüyor.

AKK sona erdiğinde birçok internet servisi veya hizmetinin de önü açılacak. Online TV‘ler müzik kanalları vb. hizmetler daha rahat seyredilebilecek.  TV anteni ve radyo bağımlılığı bitecek. Araçlarımızda da daha rahat müzik ve TV yayınlarını da takip edebileceğiz. AKK’nın sonlandırılmasıyla mobil cihazlardan kullanılan internette de sınırsız uygulamanın olacağını tahmin ediyoruz. Biz kullanıcılar için 2017 yılının bu ilk günlerinde harika bir haber görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ