Aklınızı Başınızdan Alacak Mercedes Consept X-Class Pikap Geliyor!

  • 26 Ekim 2016
  • 2.978 kez görüntülendi.

Mercedes; alışkanlıkları değiştirecek bir ilke imza attı ve yeni pikap modeli olan Consept X-Class  PickUp’ı İsveç’te düzenlenen bir lansmanda tanıttı.

Mercedes Benz Consept X Class Pikap Ön Panjur

Mercedes tüm zamanlarda ortaya koyduğu model ve değişik segmentteki araçlarıyla diğer firmaları da arkasından sürüklemeyi başarmıştır. Dünyadaki en tanınmış otomobil, kamyon, SUV şimdi de pikap üretimi ile zirveyi hedeflediğini ispatlamış görünüyor.

Mercedes Benz Consept X Class Pikap Jant Ebadı

Mercedes Benz uzunca bir süredir beklenen tanıtımda yine ürününü konsept olarak sergilemiştir. Consept X-Class modeli Nissan Navara ve Renault Alaskan‘ın bir karışımı üzerine inşa etmiştir. Ön tampondaki geniş hava girişleri ve büyük ön panjuru araca heybetli bir görünüm kazandırmış olup, LED farlar ve şişkin ön kaput ayrı bir hava vermiştir.

Mercedes Benz Consept X Class Pikap Tasarım

3.5 ton çekiş kapasitesi ve 1100kg  yük taşıma kapasitesine  sahip olacağı belirtiliyor. Araçla beraber üretim amacına bağlı olarak 4×4 çekiş sistemi, Diferansiyel kilidi, elektronik çekiş sistemi, önde ve arkada tercihe göre halatlı  vinç sistemi  olmazsa olmazlardandır. 22 inç jant ebadı, 3.0 lt Turbodizel V6 motorla geleceği belirtiliyor.

Mercedes Benz Consept X Class Pikap Konfor

Bildiğimiz standart pikap türlerinden farklı olarak binek otomobillerden bile daha konforlu olacağı ve her türlü teknolojik donanım ve sürücüler için yardımcı kullanma teknolojileri içereceğinden bahsediliyor. Bu pikapla ilgili henüz teknik hiçbir detaydan bahsedilmedi, 2018 yılı içerisinde üretimine başlayabileceği konusunda söylentiler mevcut. Üretimiyle birlikte ilk önce Latin Amerika ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

Mercedes Benz Consept X Class Teknik Özellikler

Mercedes Benz Consept X Class Pikap İç Dizayn

Şimdi bu aracı alıp siz dağa, bayıra çıkıp suya, çamura girmeye kıyabilir misiniz bilmiyorum ama insanı hipnotize eden bir yapısı var. Kendine hayran bırakıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ