Amazon Firmasının Yeni Çalışanları Drone’lar İşe Başladı

  • 16 Aralık 2016
  • 1.008 kez görüntülendi.

Amazon firması uzunca bir süredir gerçekleştirmek istediği Drone ile teslimat projesini devreye soktu.
Amazon alışveriş firması uzun zaman önce drone ile teslimat konusunda çalışmalar yapıyordu. En son yayınlanan video bu hayalini gerçekleştirdiğini ispat etti.

Amazon Prime Air Drone ile Kargo Teslimine Başladı

7 Aralık tarihinde İngiltere, Cambridge‘te kargosunun drone ile teslim edilmesini talep eden ilk müşterisinin siparişini sıradışı bir şekilde drone ile teslim edildi. Siparişin müşterinin eline ulaşması 13 dakika gibi kısa bir süre aldı. Gönderilen kargo paketinin ağırlığı 2.1 kg’dı. 121 metrelik bir irtifada uçarak kargo paketini taşıyan drone başarıyla paket teslimatını yaptı.

Drone’ların biliyorsunuz batarya ömürleri sınırlı o yüzden bu teslimat için Amazon firmasının deposunun yakınlarında olan Cambridge seçildi.

Amazon firması drone ile teslimat hizmetine Amazon Prime Air ismini verdi. Buradaki tesis sistem için gerekli donanım sağlanmış durumda ve tesisin yakınlarındaki birkaç müşteriye şu an hizmet veriyor. Henüz bu teslimat sistemi test aşamasında ve geliştirileceği belirtiliyor.

Amazon firması 25 kg ağırlığa kadar sipariş teslimini drone ile yapabileceğini söylüyor.

Bu sistem için hava sahası kullanıldığı için her yere tesimat yapmak oldukça güç. Çünkü hava sahasını kullanmak için Amazon  belli izinleri almak zorunda. Bazı yerlerde uçuş yasakları bulunduğundan teslimatlar tabi buna bağlı olarak sınırlı tutulacağını düşünüyoruz.

Amazon firmasının yayınladığı videoda drone ile yapılan teslimatın vieosunu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ