Android İşletim Sistemli Nokiaların Fiyatları Belli Oldu.

  • 12 Aralık 2016
  • 1.082 kez görüntülendi.

Nokia markasının yeni Android telefonlarının fiyatları belli oldu. 2017 Şubat ayında  MWC fuarında Nokia telefonlarının tanıtılmasını bekliyoruz.

Yeni Nokia Android D1C Fiyatı Belli Oldu

Nokia biliyorsunuz Android ve iOS cihazlara karşı işletim sistemini değiştirmeme kararı yüzünden sektördeki ağırlığını kaybetti ve piyasadan çekildi. Daha doğrusu Microsoft bünyesine geçti. Ancak Microsoft’ta Nokia markasında Windows Mobile işletim sistemiyle şansını denedi bu da yeterli ilgi görmedi. Nokia‘nın Microsoft’la sözleşmesi bitmesinden sonra tekrar akıllı telefonlarını bu kez Android işletim sistemiyle çıkartmak için girişimlerde bulundu. Bundan önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Nokia 2 yıl aradan sonra tekrar HMD Global firmasının çatısı altında Nokia ismini devam ettirecek olan bu firma sadece Nokia nın ismini kullanıyor ancak şirket eski Nokia yöneticileriyle anlaşarak yine aynı Nokia kalitesini sunmayı hedefliyor.

Daha önce şirketin üreteceği Nokia modellerinin özellikleri sızdırılmıştı. Şimdi de üretilecek olan D1C Nokia modellerinin fiyatları konusunda bilgiler sızdırıldı. Nokia D1C‘nin 2 GB RAM içeren modelinin fiyatının 150 $, 3 GB RAM olan versiyonunun ise 200 $ olarak satışa sunulacağı söylendi.

Yeni Nokia oldukça iddialı özelliklere sahip, eğer fiyatı da dendiği gibi olursa kaliteli bir telefondan beklenen özelliklerin daha uygun fiyata sahip olma şansı olacak. Nokia’nın Türkiye‘de satış fiyatı olarak vergiler de eklendiğinde şu durumda 1.000 TL’nin altı fiyatla gelebileceğini düşünüyoruz.

HMD Global 2017 Şubat ayında yapılacak olan MWC 2017 fuarında da yerini ayırtarak aynı tarihlerde yeni Nokia D1C’nin tanıtımını yapacağının sinyalini de vermiş oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sülman Aga dedi ki:

    Ya Nokia kardeş artık çıkartacaksan çıkart şu telefonu. yıllardır haberin yapılır bir çıkartamadın yani. Millet bekliyor Nokia telefonlar ne zaman çıkacak diye merak ediyor. Hadi artık yetti canımıza tak etti.

    1. Cnl dedi ki:

      Aynen be agacım kabak tadı verdi harbiden.

BİR YORUM YAZ