Apple; AirPods Bulma Uygulaması Finder for Airpods’u Kaldırdı.

  • 10 Ocak 2017
  • 1.148 kez görüntülendi.

Apple geçtiğimiz eylül ayında AirPods kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürmüştü. AirPods kulaklıkların en büyük problemi kaybolunca bulunma zorluğu.

AirPods Kulaklığınızı Kaybetmeyin

Apple Airpods kulaklıkları kullanıcılar tarafından beğenildi ve tutuldu. Ama kaybolduğunda hiç de ucuz olmayan fiyatıyla çok dikkatli kullanmayı gerektiriyor. Çünkü kulaklıkların birini kaybettiğinizde teki için Apple 69 dolar ücret istiyor. Kaybetmemek önemli, ancak küçük boyutlarıyla bunu sağlamak zor olsa gerek. Bunu gören uygulama geliştiricilerinden bir tanesi Finder for Airpods adı altında kulaklıkları bulmak için bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama App Store‘da 3.99 Dolar ücretle satılıyordu. Ancak gizemli bir şekilde herhangi bir açıklamaya gerek duymadan Apple bu uygulamayı App Store‘dan sessizce kaldırdı.

Finder for Airpods çalışma mantığı; Bluetooth sinyallerini tarayarak iPhone cihazınızın ekranındaki göstergeyi takip ederek bulmanızı sağlıyor. Sinyallerin artıp azalmasını takip ederek kulaklıklara ulaşmanız sağlanıyor. Her ne kadar bu kadar küçük kulaklıkları bulmak bu uygulamayla zor olsa da başka bir seçeneğiniz olmayınca oldukça kullanışlı görünüyordu.

Finder For AirPods Uygulaması App Store'dan Kaldırıldı

Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın uygulamanın bu kadar küçük nesnenin bulunması için çok sağlıklı bir yöntem olmadığı düşüncesinden kaynaklanabilir.

Şu durumda AirPods kulaklıkların biri kaybolduğunda 69 dolar ücret ödeyip yeni bir AirPods almak eğer almam diyorsanız kalan tek kulaklığı birine satacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Recep dedi ki:

    ilginc bi durum..

BİR YORUM YAZ