Apple AirPods Kulaklıklar Android Cihazlarda Kullanılır mı?

  • 18 Aralık 2016
  • 2.165 kez görüntülendi.

Apple AirPods kulaklıkları sadece Apple cihazlarında değil aynı zamanda Android cihazlarda da kullanacağız. Nasıl mı?

Apple Airpods Kulaklıklar Android Cihazda Nasıl Kullanılır

Apple Airpods kulaklıkları çok kısa bir süre içinde Android cihazınızla eşleştirerek kullanmanıza olanak tanıyor. Bluetooth kulaklıkları destekleyen cihazlarınızla kullanabileceksiniz.

Apple Airpods Nedir?

Apple Airpods Apple firması tarafından üretilen kablosuz kulaklıklara verilen isimdir. Bu kulaklıklar oldukça maharetli ve kaliteli ses vermektedir. AirPods tek şarjla 5 saate varan müzik dinlemenize olanak sağlamaktadır. AirPods‘unuzun şarjı bitse bile özel şarj ve saklama kutusunu yanınızdan ayırmayacaksınız. Bu kutusuna taktığınızda 15 dk bir sürede ek olarak 3 saat müzik dinleyecek kadar şarj edebilmektedir. Toplamda 24 saate kadar müzik keyfi için şarj kutusununun enerjisi yeterli olmaktadır.

Apple AirPods Kulaklık Android Cihazlarla Nasıl Eşleştirilir?

Airpods kulaklığınızı ilk defa Android cihazınızla kullanacaksanız ilk olarak cihazınıza kulaklığı tanıtmanız gerekecektir. Bunun için ilk önce kulaklığı kullanacağınız cihazınızın Bluetooth ayarlarından Bluetooth‘u açın. Açtıktan sonra AirPods şarj kutusunun kapağını açın ve kutunun arka kısmındaki düğmeye basın ve basılı tutun. Kulaklıklardaki ledler yanıp sönmeye başladığında AirPods kulaklığınız eşleştirmeye hazır konumda taramaya geçmiştir. Cihazınızda artık AirPods kulaklık görünür haldedir. Kulaklığı seçerek eşleştir seçeneğini seçerek kulaklıkları  kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer eşleştirme işlemi başarılı olmadıysa tekrar Bluetooth’u kapatıp açın ve AirPods cihazınızın şarj kutusunu kapatıp açın ve düğmeye basıp basılı tutun kulaklıklardaki led ışıklar yanıp sönene kadar düğmeye basmayı sürdürün.

AirPods‘unuz doğal olarak Apple cihazları dışında başka cihazlarla kullanırken bazı özelliklerden vazgeçmek durumunda kalıyorsunuz. Mesela pil göstergesi olmayacaktır. Kulaklıkları kullanırken Airpods‘un üzerine parmağınızla hafifçe tıklayarak dinlemiş olduğunuz şarkıyı duraklatabilir, yine tıklayarak şarkıyı tekrar devam ettirebilirsiniz.

Apple cihazlarda kullanırken AirPods kulaklıklarınızı birden fazla Apple cihazıyla eşleştirip aynı anda birden fazla cihazınıza bağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla hangi cihazdan kullanmak isterseniz o cihazınızdan AirPods kulaklığınızı seçmeniz yeterli oluyor. Cihazlar arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Ancak Apple ürünü olmayan cihazlarda kullanırken bu cihazlar arası geçiş özelliğini kullanamıyorsunuz. 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ