Apple iOS 10.2 Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

  • 13 Aralık 2016
  • 996 kez görüntülendi.

Apple firması mobil cihazları için iOS 10.2 güncellemesini yayınladı. Bu sürümde ne gibi yenilikler var onları yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 10.2 Güncellemesi Yayınlandı

31 Ekim’de iOS 10.1.1 güncellemesini yayınlamıştı aynı zamanda iOS 10.2 güncellemesinin önizlemesini de yayınlamıştı. 10.2 güncellemesinin sıkıntı yaşanmaması için yayınlanan Beta Sürümü yaklaşık olarak 7 defa düzenlenip en son halini alınca güncelleme kullanıcılar için indirmeye sunuldu.

iOS 10.2 güncellemesiyle beraber yeni emojiler, iMessage için ekstra özellikler sunan Apple iOS 10 sürümünün büyük güncellemesini yayınladı. Pazartesi akşamı indirilmeye sunulan iOS 10.2, Eylül ayında iPhone 7 ile beraber gelen iOS 10 sürümündeki bazı hataların düzeltilmesinin yanı sıra yeni güncellemeler sunmaktadır.

iOS 10.2 Nasıl İndirilir?

iOS 10.2 güncellemesi , iPhone veya iPad cihazınızda yazılım güncellemesi olarak görünmelidir. Cihazınızın bu güncellemeyi alıp alamayacağını kontrol edebilmek için cihazınızın ayarlar bölümüne bakabilirsiniz.

Ayarlar‘a gelip ardından Genel ve Yazılım Güncellemesi seçeneklerini seçtikten sonra cihaz bir süre kontrol gerçekleştirecektir. Ondan sonra eğer cihazınız güncellemeyi destekliyorsa yüklemeyi kabul edip şifrenizi girdikten sonra yükleme başlayacaktır. Karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra cihaz güncellemeyi yapıp bitirene kadar bekleyin en son cihaz kapanıp açıldıktan sonra iOS 10.2 yüklü cihazınız kullanıma hazırdır.

Bir diğer yöntem olarak cihazınızı iTunes’a bağlayarak ta güncellemeyi gerçekleştirmeniz mümkündür.

iOS 10.2 güncellemesi, iOS 10’u çalıştırabilen tüm cihazları içermektedir. Ne yazıkki  iPhone 4 ve iPad 3. nesile kadar olanlar güncelleme yapamıyorlar.

iOS 10.2 güncellemesini alacak olan cihazlar; iPhone 5 ve üstü, iPad 4. nesil ve sonrası ve iPod touch 6. nesil ve üstü güncellemeden faydalanabiliyor.

iOS 10.2 Güncellemesinde Neler Var?

iOS 10.2 güncellemesinde en önemli yenilik iOS klavyesine 100’den fazla yeni emoji girişi geliyor. Emojilerden yeniler arasında facepalm, shruggie ve bir selfie sembolü var. Ancak bu emojiler olsa da Android kullanıcılarına yeni emojiler gönderilemiyor.

iMessage efektlerine yenileri eklenmiş, pil kullanımını optimize etmek için 4G sesli çağrıların kullanılması imkanı gelmiş.

Yeni Apple TV uygulaması sadece ABD kullanıcılarının kullanımına sunuluyor.

IPhone 7′için üç yeni duvar kağıdı geliyor.

Müzik uygulaması kontrolleri değişti. Şarkıları artık müzik uygulamasını kullanırken derecelendirebilirsiniz.

Aksesuarlar için Bluetooth performansı geliştirildi, örneğin cihazınıza bluetooth kulaklık taktığınızda ekranın sağ üst köşesinde kulaklık logosu çıkıyor.

Fotoğraf uygulamasındaki insanların tanınması özelliği geliştirildi. Aynı zamanda ayarları koruma özelliği geldi.

FaceTime çağrılarında görüntülü görüşmede odaklanma problemleri giderildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ