Apple Nokia’nın Ürettiği Sağlık Ürünlerini Satmayacak

  • 26 Aralık 2016
  • 970 kez görüntülendi.

Apple; Nokia’nın sahibi olduğu Withings’in ürettiği ürünleri satmayacağını açıkladı.

Apple Artık Nokia Ürünlerini Satmayacak

Hepimizin bildiği gibi Nokia firması 32 ayrı sahibi bulunduğu patent ihlali gerekçesiyle Apple hakkında dava açmıştı. Apple’da bunun üzerine misilleme yaparak Nokia’nın sahibi olduğu yan şirketi olan Withings ürünlerinin Apple Store mağazalarında satışını durdurdu. Withings firması  vücut baskülü, akıllı vücut çözümleme cihazı ve kablosuz kan basıncı monitörü gibi ürünleri üretiyordu. Ancak bu ürünler artık Apple mağazalarında satılmayacak.

Nokia, 2016 yılının başlarında 192 milyon dolara  Withings’i satın alarak şirket bünyesine katmış olup Withings’i dijital sağlık birimine bağlayarak yeni ürünlerin üretimine devam ediyordu. Bu ürünlerin uygulamaları ise henüz Apple Store‘dan kaldırılmadı, yüklenmesi devam ediyor.

Apple Withings uygulamalarını ise henüz Apple Store‘dan kaldırılmadı. Apple sadece Nokia ile değil bundan önce de farklı firmalarla olan anlaşmazlıklarında Apple Store’ları bir koz olarak kullanmıştır. Apple Store hatırı sayılır bir satış grafiği ile diğer firmaların ürünlerini satmak için can attığı bir  online platform ve mağaza. Apple bu gibi anlaşmazlıklarda sıkıntı yaşadığı firmaların ürünlerinin satışını durdurarak ilgili firmaya göz dağı veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ