Apple’a FaceTime Yüzünden Dava Açıldı.

  • 30 Aralık 2016
  • 959 kez görüntülendi.

Apple firmasına FaceTime yüzünden tazminat davası açıldı. Peki Apple‘ın ne gibi bir suçu vardı bu davayla ilgili?

Apple'a FaceTime Yüzünden Dava Açıldı

James Modisette 2014 yılında ailesiyle birlikte yolculuk yaparken geçirdikleri kazada kızlarını kaybetti. Bu kazayla ilgili James Modisette Apple firmasını dava etti.

James ve Bethany Modisette çifti beş yaşlarındaki kızları Moriah ve diğer kızı Isabella ile 2014 yılında  Noel arefesinde Dallas devlet yolunda seyahat ederken trafiğin yavaşlamasından dolayı yavaşladı. Ancak arkadan ortalama 100 km hızla seyreden Garrett Willhelm yönetimindeki başka bir araç çarptı. Kazadan yaralı olarak kurtuldular ancak kızlarından biri olan Moriah ağır yaralıydı ve hastanede öldü. Kaza sırasında Garrett Willhelm‘in iPhone 6S telefonuyla FaceTime üzerinden görüntülü görüşme yaptığı kayıtlara geçtiki kazadan sonra bile Garret’in telefonundaki FaceTime hala çalışıyordu. Trafiğin yavaşladığını farketmeyen Willhelm  Modisette‘lerin aracına çarparak küçük kızlarının ölümüne sebep olmuştu. Willhelm şu an hapiste cezasını çekiyor.

James Modisette yeni keşfettikleri Apple’a ait olan bir patentle ilgili olarak bu kazadan dolayı Apple‘a dava açtılar. Apple firması 2008 yılından bu yana elinde bulundurduğu bu patent ile sürüş esnasında FaceTime görüşme programının sürücü ve yolcu güvenliği açısından yolculuk esnasında kapanmasını sağlayan özelliği devre dışı bırakmıştı. Bunu öğrenen James Modisette kızlarının ölümünde Apple firmasının da payı olduğunu savunarak tazminat davası açtı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ