Apple’dan Patlayan iPhone 7’lerle İlgili Açıklama Geldi

  • 11 Aralık 2016
  • 1.021 kez görüntülendi.

iPhone 7 ile ilgili patlama haberleri Note 7 kullanıcılarından sonra iPhone 7 kullanıcılarını da tedirgin etti. Çin’de kullanılan iPhone 7’lerle ilgili patlama haberleri sonrası Apple tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı.

iPhone 7 Patlama Haber

Bilindiği üzere iPhone 7 ile ilgili patlama haberleri gündemi meşgul ediyor. Apple konuyla ilgi yaptığı açıklama ile iPhone 7 kullanıcılarının yüreklerine su serpti. Apple tarafından yapılan açıklamada patlayan iPhone 7’lerin düşme, ezilme veya sıkıştırma v.s. fiziksel baskı ve hasarlardan dolayı bataryaların şiştiği ve yandığı bilgisi verildi.

Ayrıca Apple tarafından üretilmeyen aksesuarların da bu tür sıkıntılara sebep olabileceği ile ilgili kullanıcıları uyardı. Apple ürünlerinde lisanslı olmayan üçüncü parti üreticiler tarafından üretilen aksesuarların kullanılmaması konusuna dikkat çekti. Nedir bu üçüncü parti aksesuarlar; bu aksesuarların başında şarj kabloları ve şarj cihazları geliyor. Bu aksesuarların çoğunluğunun temel güvenlik testlerini geçemeyen kalitesiz ürünler olduğu belirtildi.

Apple haklı olarak kendi üretmediği aksesuarlar nedeniyle yaşanabilecek sorunların Apple’ın imajını zarar vermesini engellemek için böyle bur uyarı yapma gereği hissetti.

Biz de iPhone sahiplerine telefonlarının düşme, ezilme ve baskıya maruz kalması hususunda daha dikkatli olmalarını öneriyoruz. Ayrıca aksesuar olarak orjinal Apple ürünlerini kullanmalarının, garanti ve sorun çıktığında hak iddia etme açısından önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Turhan k dedi ki:

    Ya nedir bu ya moda haline geldi. Eskiden sanki patlamıyor muydu bu telefonlar.

BİR YORUM YAZ