Arnica Bora 5000 Su Filtreli Elektrik Süpürgesi Uzun Kullanım İncelemesi

 • 08 Ekim 2016
 • 5.507 kez görüntülendi.

Arnica Bora 5000 Su Filtreli Süpürgeyi 6 aylık bir kullanımdan sonra inceleme  kullanım videosunu sizler için yayınlıyoruz. Bu incelemeyi internette bulamadığım için yapma ihtiyacı gördüm. Umarım işinize yarar. Yaklaşık 5-6 ay önce Arnica Bora 5000 süpürgeyi aldım.

Daha önce uygun fiyatlı ünlü yabancı bir markanın sulu süpürgesini kullandık ama hiç memnun kalmadık temizlemesi çok zor , ayrıca son hepa filtre olmadığı için dışarı toz atıyor çok verimli bir süpürme olmuyor, ayrıca su haznesinin temizliği çok zor oluyordu.

Arnica Bora 5000 tasarım

Arnica Bora 5000 Tasarımı

Arnica Bora 5000 elektrik süpürgesi tasarım olarak pratik kullanım ve su haznesinin temizliği kolay yapılabilecek şekilde tasarlanmış. Malzeme kalitesi olarak ortanın üstü kalitede diyebiliriz. Kalite olarak yeterli seviyededir. Süpürgenin hortumu çelik telli bir hortumdur kolay bozulup deforme olacağını düşünmüyorum. Su haznesi kova şeklinde yapılmış olmasından dolayı kullanıcıların bunu çok seveceğine eminim. Çünkü sulu süpürgelerde hangi marka olursa olsun kime sorduysam temizliğinden dert yanıyorlar ve de sırf bu yüzden süpürgelerini kullanmıyorlar. Arnica Bora 5000 de kovayı çıkartmak için ekstradan ne klips açmak, ne düğmeyle uğraşmak, ne de  motor kapağı vs. ile uğraşmıyorsunuz.  Direk kovanın tutma kolundan alıp götürüyorsunuz. Bu çok büyük avantaj. Yıkaması da suya tutup durulayınca temizliği bitiyor.

Bunun dışında ortalama 5 yada 6 ayda bir de son hepa filtreyi, o da ihtiyaç olursa yıkarsınız. Hepa filtre de en son hava çıkışına konmuş onun da sökülmesi için sadece filtre kapağını çıkartıyorsunuz. Hepa filtreyi yıkadığınız zaman püf noktası eğer yazın yıkadıysanız güneş görecek bir yere, kışın yıkadıysanız kalorifer peteğinde kurutursanız koku oluşmaz. Kuruması gecikirse koku yapar.

Arnica Bora 5000 inceleme

Arnica Bora 5000 güç açma düğmesi aynı zamanda sağa sola çevirerek motor güç ayarını değiştirmeniz mümkündür. Sadece sert zemin tozlu zeminde kullanılacaksa suyun çabuk köpürmesini istemezseniz gücü biraz düşürün. Ama köpürmesi problem değil suyu sık sık değişirseniz max güçte kullanabilirsiniz. Normal bir evin temizliğinde bir hazne su ile temizlik yapılabiliyor. Ama bu tercih size kalmış . Güç düğmesinin yanındaki düğme kablo sarma düğmesidir.

Arnica Bora 5000 kullanım

Bora 5000 Kullanımı

Arnica Bora 5000 süpürgenizi kullanmadan önce su haznesine işaretli yere kadar su koyduktan sonra kapağını kapatarak süpürge gövdesindeki yerine yerleştiriyoruz. Yalnız şuna dikkat edin su haznesini yerine koyduktan sonra tutma kollarını yere yatay konuma getirin yoksa süpürme esnasında süpürgeler sağa sola çarpar tutma kolunu kırabilirsiniz. Bu kullanan arkadaşlardan tecrübe edilmiştir.

Arnica Bora 5000 ozelliklerSüpürme yapılacak zemine göre hangi ucu kullanmak isterseniz ona göre uç takıp süpürme işlemini yapabilirsiniz. İsterseniz süpürge ile beraber verilen veya sonradan alabileceğiniz suya katılacak parfümü katabilirsiniz. Bazı kaynaklardan doğruluğunu henüz teyit edemedim ama bu sulu süpürge için satılan parfümlerin köpüklenmeyi önleyici etkisinden de bahsediliyor. Süpürme esnasında fazla tozlu ortamda temizleme yapılıyorsa su çabuk köpürmeye başlar. Suyun köpürerek motora kaçması söz konusu olduğundan böyle bir durumda suyu hemen değiştirmenizi öneririm. Bu süpürgenin motor ömrü bakımından önemlidir. Süpürme işlemi bittiğinde haznede suyu bırakmayın yoksa koku yapar. Hemen kirli suyu dökün. Çeşme altında kirlenen kısımları yıkatıp takın.

Cihazınızın Motor gücü 2400 W geçmektedir. Fiyat olarak 350 TL den başlayan fiyatlarla internetten bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Aylin dedi ki:

  Güzel kullanışlı bir süpürgeye benziyor. Video izlemelerine bakılırsa oldukça da popüler

 2. Seda dedi ki:

  Merhabalar kullanan arkadaşlardan bu süpürge ile tek seferde suyunu değiştirmeden evi süpürmemiz mümkün mü yoksa suyunu değiştirmek gerekiyor mu?

  1. SnowMan dedi ki:

   Normal bir evi tek seferde süpürebilirsiniz. Ancak toz falan çektirirseniz suyunu yenilemeniz gerekebiliyor yoksa su köpürme yapıyor. Zaten su filtreli süpürgelerde köpürme olayına dikkat edilmesi gerekiyor. Ama suyunun değişimi çok zor değil riske atmaya değmez.

BİR YORUM YAZ