Artık Facebook Hesabınıza USB Anahtarla Girebileceksiniz

  • 27 Ocak 2017
  • 1.083 kez görüntülendi.

Facebook hesabınıza güvenli giriş yapmak için için artık özel üretilmiş olan USB anahtar kullanabileceksiniz.

Facebook Hesabınıza Artık USB Anahtar İle Girebileceksiniz

Artık hackerlar herkesin kabusu olmaya başladığı bu günlerde Facebook hesaplarının çalınması da gündemimizi meşgul ediyor. Facebook hesap şifresi, bilgilerinin çalınma korkusu herkesin derdi olmaya başladı. Eğer Facebook hesabınıza daha güvenli olarak kullanmak isterseniz özel üretilmiş bu USB dongle tam size göre.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre eğer isterseniz sahip olacağınız USB anahtar ile Facebook hesabını kilitleme şansına sahip olacaksınız.

Yeni bir tarayıcıda veya farklı bir lokasyonda Facebook hesabınıza bağlanmak istediğinizde kimlik parola sorgulamasını USB anahtarla geçmeniz mümkün olacak.

Bu kimlik doğrulama yöntemi henüz yeni olmasından dolayı çok yaygın olmasa da oldukça güvenli bir bağlantı sunuyor. Facebook‘taki güvenlik uzmanları da firma içindeki mevcut bilgisayar kullanımlarında bilgi doğrulamalarda benzer USB anahtar sistemi kullandıklarını belirtmiştir.

Facebook yeni güncellemeyle beraber kimlik doğrulama seçeneklerine USB anahtar seçeneğini de katmış olacak. Bu seçenek hacker saldırılarından hesaplarınızı korumak için daha güvenli bir ortam sağlayacaktır.

Hesapları şifre ile kilitlemek bizim için tabi ki en kolay yollardan biridir. Ama birçok kullanıcı şifreleme konusunda çok basit şifreler, aynı veya ardışık sayılardan oluşan şifreler kullanmaktadır. Ancak çok karışık kombinasyonlu şifreler kullanmış olsalar bile hackerlar değişik yöntemlerle bir şekilde kullanıcının bilgisayarına sızarak şifreleri elde edebilmektedir.

Facebook’ta bir güvenlik mühendisi olan Brad Hill’in söylediğine göre Facebook kullanıcı hesap güvenliği konusunda her ne kadar gerekli donanıma sahip olsa bile iki aşamalı doğrulama sistemini kullanmak hesabınızı güvende tutmak için güvenilir bir yöntem olmakta.

Bu çift aşamalı doğrulama sisteminin de kendine göre kullanım dezavantajları bulunuyor. Facebook hesabınıza her girmek istediğinizde USB anahtarı kullanmanız gerekiyor. Sürekli yanınızda taşımak zorunda kalıyorsunuz. Üstelik hackerların bu USB anahtarlar içinde farklı şifre çalma yöntemleri de bulunmaktadır. Bunu da gözardı etmemek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ