Artık PlayStation Now ile PS4 Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynayabileceksiniz.

  • 15 Mart 2017
  • 1.157 kez görüntülendi.

Oyun severler için müjdeli bir haber geldi; artık PlayStation Now ile PlayStation 4 oyunlarını bilgisayar üzerinden oynama imkanına kavuşulacak.

Müjde; Artık PlayStation Now ile PS4 Oyunlarını Bilgisayarınızda Oynayabileceksiniz.

Sony firması PlayStation Now hizmetiyle PS4 oyunlarını bilgisayarınızdan da oynamanızı mümkün kılmaya hazırlanıyor.

PlayStation Now hizmetini belki de birçoğunuz duymamıştır. Aslında yeni bir hizmet değil. Sony firması 2014 yılında PlayStation Now servisini hizmete sokmuştu. Bulut tabanlı çalışmakta olan bu servis; kullanıcının mevcut internet bağlantısını kullanarak paylaşmış oldukları  PlayStation üzerinde oynanan oyunları farklı cihazlara aktarmasına olanak sağlıyordu. Bununla beraber bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bağlayabileceğiniz Sony DualShock 3 veya DualShock 4 oyun kontrol cihazını kullanarak bu oyunları PlayStation cihazı olmadan oynamanız mümkün oluyordu.

Şu ana kadar yaklaşık olarak 470 adetin üzerinde PS3 oyunlarının bulunduğu PS Now servisine yakın zamanda PS4 oyunlarının da eklenmesi bekleniyor.

Bilindiği gibi Xbox tarafından Xbox Play Anywhere özelliği ile almış olduğunuz oyunu Xbox One veya Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan oynama şansına sahip oluyorsunuz. Rakibinin bu özelliğini gözardı etmek istemeyen  Sony, PlayStation 4 oyunlarını PC üzerinde oynanmasını sağlayacak.

PlayStation Now üzerinde Ps3 ve Ps4 oyunları aynı şekilde çalışıp kullanılabilecek. Ancak sahip olduğunuz oyunları bulut üzerinden paylaşarak bu hizmeti kullanmaya bağlayabileceksiniz. Bulut kayıtları yardımıyla oyunların Save dosyaları nerede oynarsanız oynayın kaldığınız yerden devam edebilme imkanı sağlayacak.

Sony PS3 ve PS4 oyunlarının bulunacağı kütüphaneyi kullanmanın aylık bedelinin 20$ civarı bir ücret olacağı belirtiliyor. Ancak şu an PS3 oyunlarına ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İlerleyen zamanlarda PS4 oyunları da kütüphaneye ekleneceğini bilmenizde fayda var.

Önümüzdeki günlerde Sony PlayStation Now için Beta Testlerine başlaması bekleniyor. Firma tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların mail adreslerini sürekli kontrol ederek gelecek davetiyeyi değerlendirmelerini öneriyor. Horizon: Zero Dawn gibi ve daha bir çok harika PS4 oyunlarının  PC üzerinden oynanabilecek olması oyun severleri heyecanlandırıyor olmalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ