Beklediğinize Değecek! Instagram’da Canlı Yayın Testleri Başladı

  • 24 Ekim 2016
  • 10.021 kez görüntülendi.

Sosyal medyanın popüler uygulamalarından olan, daha doğrusu vazgeçilemezlerin arasında olan Instagram desek yanlış söylemiş olmayız. Canlı yayın özelliğini işleme sokmak için testlerini sürdürüyor.

Instagram Canlı Yayın

Facebook ve Periscope uygulamalarında bulunan canlı yayın özelliği Instagram‘a da geliyor. Facebook’ ta kullanılmakta olan canlı yayın özelliği şimdi Instagram’a gelmek üzere.

Instagram Canlı Yayın Ornek

Basına sızan ekran görüntülerinde, Instagram ile canlı yayına başlayabilmek için uygulamayla beraber kamera arayüzüne kurulmuş olan  “Go Insta!” butonuna tıklamayla canlı yayın yapmaya başlanıyor. Kullanıcıların canlı yayınları ise uygulamanın  hikayeler kısmında bulunan  “Live”  canlı yayın butonuyla görülebiliyor.

Rus haber sitelerinde yazan haberlere göre Instagram bir süredir “Stories”  (hikayeler)   özelliğinde sunulan canlı yayın servislerinin denemelerini yapıyor. 24 Saat sonra silinecek şekilde  video ve fotoğraf paylaşımını sağlayan Stories üzerinden yakında canlı yayın yapmak mümkün hale gelecek.

Instagram Canlı Yayın

Instagram firması  Rusya’daki sosyal medya kullanıcılarıyla test etmeye başladığı Instagram’ın canlı yayın özelliğinin hangi zaman diliminde resmi olarak kullanılacağını ise  açıklamadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ