Bermuda Şeytan Üçgenindeki Sır Perdesi Çözülüyor mu?

  • 25 Ekim 2016
  • 1.251 kez görüntülendi.

Amerikalı bilim adamları , Miami’nin güneyinde bulunan ve  uç kısımları Florida, Bermuda adaları ve Porto Riko’da bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni olarak  adlandırılan bölgedeki anormal olayların varlığına bilimsel bir açıklama getirdi.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözüldü

Bermuda Şeytan Üçgeni’ni duymayan yoktur. Dizilere filmlere konu olmuştur. Gerilim, korku filmlerinin ana temasını oluşturmuştur. Paranormal olayların olduğu uzaylıların uçakları, gemilerin kaybolmasına sebep olduğundan bahsedilir. Yıllar önce kayboldu denilen gemilerin bir anda ortaya çıktıklarından bahsedilir. Bu bölge hep ürpertiyle anılır.
Bütün bu anlatılan hikayeler, olayların oluş şekilleri bilim adamlarının aklını kurcalamış, olayların bilimsel yönleri sürekli araştırılmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Açıklaması

Böylece Amerikalı meteorologlar Bermuda şeytan üçgeni olarak anılan bölge için yaptıkları bilimsel araştırmaların sonucunda açıklamalarda bulundular.  Bu anormal bölgede yaşandığı söylenen anormalliklerin meteorolojik hava hareketlerinden  kaynaklanabileceğini söylediler.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizemi

The Independent’ta yer alan habere göre, uydu görüntülerini inceleyen meteorologlar , Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan  bu bölgede meydana gelen bulutların  ‘uçak bombası’ etkisi yapan altıgen yapıda bulutlar olduğunu ve bu bölgede sık sık bu bulutların oluştuğu tespit edildi. Bu bulutların özelliği bulunduğu bölgenin üzerinde patlama etkisiyle aşağı, okyanusa doğru inen güçlü bir hava akımı meydana getirdiği tespit edildi.  Bu hava akımıyla meydana gelen satteki hızı 120 mile çıkabilen hava akımıyla oluşan  dalgaların etkisiyle bu bölgede bulunan gemi, uçakların buradaki hava akımının neden olduğu etkileşim sonucu kaybolduğu düşünülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ