Bosch KGE58AW41N Low Frost Buzdolabı Videolu Kullanım İncelemesi

  • 12 Ekim 2016
  • 2.941 kez görüntülendi.

Bosch KGE58AW41N Low Frost Buzdolabı; firmanın eski buzdolaplarında kullanılan soğutma sisteminin günümüze uyarlanarak modernize edilmiş daha teknolojik ve çok ekonomik enerji sarfiyatlarıyla öne çıkan modellerindendir.

bosch-kge58aw41n-low-frost-buzdolabi

Low frost; adından da anlaşılacağı üzere düşük karlanma demektir. Buzdolabının üst kısmını karşı duvarında bir bölüm karlanma yaparak buzdolabının içinin soğutularak nem dengesini sağlar. Arkada meydana gelen karlanma buzdolabı yeterli soğukluğa ulaşınca otomatik yapar ve bu karlanma eriyerek arka yüzeyden aşağı buzdolabının arkasına açılan bir kanaldan tahliye edilerek motor üzerinde bulunan kaba gelir burada buharlaşır. Soğutma döngüsü bu şekilde olur. No frost olmadığı için buzdolabının içine ağzı açık kap dahi koysanız ve de sebze meyveleri kesinlikle kurutup buruşturmaz. Böylece sebze, meyve ve yiyecekler daha uzun süre taze kalır.

Bosch KGE58AW41N Low Frost  A+++ enerji sınıfına sahip olan buzdolabının en üst arka duvarına monteli A++ modellerinden farklı olarak buzdolabın iç kısmındaki havanın daha homojen soğutulması için bir adet fan bulunmaktadır. Low Frost soğutma sistemine sahip bu buzdolabının arka soğutucu kompresör motorunda fan bulunmamaktadır. Bu da sessiz çalışması açısından çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu buzdolaplarının 39 dB çalışma esnasında ses şiddeti vardır. 30 dB ses şiddetinin fısıltı sesi olduğu dikkate alınırsa buzdolabının çok sessiz çalıştığını görürsünüz. Bana gelen misafirler buzdolabının çalışmadığını söylemişlerdi.

Ayrıca arka motorda fan olmadığı için cihazın arkasının tozlanması, toz toplama vs. oluşmadığı  için arıza ihtimali minimuma indirilmiştir.

Derin dondurucu kısmında ise Low Frost olduğu için çok az karlanma yapar. 6-7 aylık bir sürede defrost işlemi yapıldığında hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz. Derin dondurucunun en önemli özelliğine örnek vermek gerekirse mesela kestiğim bir yarım limonu hiç bir şeye koymadan dondurucuya attım yaklaşık 1.5 yıl sonra limonu çıkarttığımda hiç kuruma olmadığını gördüm.

Kullanışlı ve çok ekonomik bir buzdolabı isterseniz tavsiye ederim. Ama en azından 6-7 ayda bir ihtiyaca göre defrost yapmak koşuluyla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ