Cep Telefonunuzun Şarjı Çabuk mu Bitiyor? Düzgün Şarj Olmuyor mu? O Zaman Yazımızı Okuyun.

  • 17 Ekim 2016
  • 1.247 kez görüntülendi.

Bu yazımızda cep telefonlarımızın şarj problemlerine, şarjının çabuk bitmesine çözümler arayacağız. Cep telefonları şarj edilmeleri kafamızdan çıkmaz değil mi? Ya şarjım biterse? Ya telefonumu şarj edemezsem? Evet artık bunlar istesek te istemesek te hayatımızın bir parçası.

Telefonlarımızın bataryaları zaman zaman sıkıntı çıkartıyor şarjları çabuk bitiyor, düzgün şarj tutmuyor vs. vs.
Bunun için araştırmalarım sonucu pillerinizin şarj kapasitesini arttırdığını iddia eden ve de pili stabil hale getirdiğini söyleyen bir sürü uygulamaya rastladım. Yorumlarını okuduğumda birçok kullanıcı gerçekten işe yaradığı yorumunu yapmış bazıları da doğal olarak işe yaramadığını iddia etmekte.
Telefonlarımızı düzenli şarj edemiyoruz genelde. Acelemiz oluyor şarj olmadan alıp gidiyoruz sonra yine şarja takıyoruz bu tabi pilin şarj olan hücrelerinde zamanla problem çıkartmaya tam şarj olmamaya başlıyor.

android-battery-life-repair-app

Bunu çözmek için Battery Life Repair veya benzeri bir programı telefonunuza kurun. Kurulum bittikten sonra uygulamayı çalıştırın. Cihaz pilinizin testini başlatın. Test başlatılınca uygulama pil hücrelerini tek tek taramaya başlıyor ve sonunda size bir rapor sunuyor. Fotoğrafta sarı renkle işaretli alanlar düşük şarj alan hücreler, kırmızı renkle işaretli alanlar aktif olmayan pil hücreleri olarak gösteriliyor. Taramadan sonra çıkan düzeltme seçeneğini onaylarsanız uygulama kısa bir süre sonra problemli kesimleri düzelterek uygulamayı sonlandırıyor.

Bu işlemden sonra da telefonumuza Pil kalibrasyon uygulaması kuruyoruz Örneğin ben Advanced Battery Calibrator uygulamasını kurdum. Uygulamayı kurduktan sonra çalıştırın. İşlem bittikten sonra cep telefonunuzu tamamen kapatıp %100 şarj olana kadar bekleyip ondan sonra tekrar açarak kullanmaya başlıyorsunuz. Dediğim gibi bundan örneğin 1 gün giden şarjın 2 gün gitmesini beklemeyin . Ama yorumlarda fayda gördüğünü iddia eden çok kullanıcı var.

Cep Telefonunuzun Bataryasını Kalibre Etmek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ