Dizi ve Filmler için Altyazı Bulma Uygulaması Caption

  • 13 Şubat 2017
  • 1.373 kez görüntülendi.

Altyazı aramak size işkence gibi geliyorsa bu uygulama çok işinize yarayacak; Caption‘u deneyin.

Dizi ve Filmler İçin Altyazı Bulma Uygulaması Caption

Yabancı dizi ve film hastası olan kullanıcılar için bazen altyazı bulmak saç baş yolduran bir eziyete dönüşür. Bir türlü istenen bulunamaz. Caption uygulaması ile altyazı bulmak oldukça kolay hale geliyor.

Hollandalı bir yazılım geliştiricisi olan Giel Cobben tarafından geliştirilen uygulama olan Caption ile alyazı kolayca bulunabilecek. altyazi.org sitesi kapandıktan sonra zaten zor olan altyazı bulmak iyiden iyiye zorlaştı. Çalışan altyazılar senkron olmuyor, ayrıca senkron işlemiyle uğraşmak ayrı bir eziyet oluyor ve de istenen sonuç alınamıyor. İşte tam bu anda Giel Cobben‘in uygulaması buna çözüm olacakmış gibi görünüyor.

Günümüzde kullanıcıların tercih ettiği TV platformları Netflix, iTunes, Amazon Prime, ülkemizdeki dijital TV platformlarından  Digiturk, Dsmart, Tivibu, Turkcell TV+, Fil TV, BluTV  vb. platformlarda film ve dizilerde altyazı seçeneği olduğundan pek sıkıntı yaşanmıyor. Ancak platformlardan bağımsız eski diziler ve filmler için altyazı bulunamayabiliyor.

Caption uygulamasının birçok dilde çok geniş bir altyazı arşivine sahip olduğu söyleniyor ancak şimdilik sadece macOS platformunda kullanılabiliyor. Windows ve Linux için de yakın bir zamanda desteğe kavuşacağı belirtiliyor.

Caption ile Altyazı Nasıl Bulunur?

Uygulamayı cihazınıza kurup altyazıyı bulduğunuzda sürükle-bırak yöntemiyle altyazıyı cihazınıza kopyalamanız mümkün oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ