Facebook’ta Paylaşılan Mesajların Sorumluluğundan Kurtulma Mesajları Bitmiyor.

  • 09 Ocak 2017
  • 1.025 kez görüntülendi.

Facebook‘ta paylaşılan mesajların sorumluluğundan kurtulmak için yeni yeni mesajlar türeyip duruyor.

Facebookta Paylaşılan Her Mesaja İnanmayın

Hepimiz Facebook‘ta sürekli olarak yayınlanan sorumluluktan kurtulma mesajlarını görmüşsünüzdür. İşte bir gün sonra mesajlar herkese açık olacak, yok adıma paylaşılan mesajlardan sorumluluk kabul etmem falan böyle  değişik mesajlar sürekli dolaşır durur.

İnsanlar bunları paylaşınca da hemen sorumluluktan kurtulacağını sanır. Ama bu mesajların çoğu şehir efsanesidir. Bütün bu mesajlar kimlere nasıl bir kazanç sağlar bilinmez ama gündemi de boşu boşuna meşgul eder. İnsanları tedirgin eder. Sırf bu yüzden birçok kişi arkadaşını takip etmeyi bırakır.

En son mesaj da bir gün sonra tüm paylaşımların Facebook tarafından herkese açık olarak yayınlanacağı ve buna silinmiş mesajların da dahil olduğuna dair bir mesaj dönüyor sosyal medyada. Tabi buna birçok kişi paylaşımda bulunarak yayılmasına sebep oluyor. Aşağıdaki metin yeni paylaşılan asılsız mesaja aittir.

Facebook Troll Mesajlara İnanmayın

Yukarıda paylaşılan mesajın örneğini görüyorsunuz. Böyle bir şeyi Facebook yapmaz. Zaten çalışma sisteminde bir değişiklik yapıldığı zaman Facebook kullanıcılarına mesaj atarak onayını alıyor. Bu mesajları atarak veya paylaşarak kullanıcılar sorumluluklarından kurtulacağını sanıyorsa yanılıyorlar. Sahte paylaşımlar veya hesabın çalınıp paylaşımlar yapılması durumunda hangi ip veya bilgisayardan paylaşım yapıldığı zaten tespit edilebiliyor. Böyle asılsız paylaşımlarla başkalarının alay konusu olmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ