Geliyoo, Gidiyoo Yerli Arama Motorları

  • 18 Ocak 2017
  • 1.293 kez görüntülendi.

Beta sürümü testlerine başladığını belirten yerli arama motoru geliyoo.com a yerli rakip gidiyoo.org yayın hayatına başladı.

Geliyoo.com Yerli Rakip Gidiyoo.org Yerli Arama Motorları

Biliyorsunuz Geliyoo.com yerli arama motoru testlerine başladığından bu yana 10 yıllık bir çalışmanın eseri olduğu ve 10 milyon liraya mal olduğu iddiası oldukça ses getirdi.

geliyoo.com yayın hayatına başladıktan  sonra gidiyoo.org adı altında başka bir yerli arama motoru açıldı. geliyoo.com arama motorunun maliyeti oldukça tartışma yaratmış ve Google altyapısını kullandığı ortaya çıkmıştı.

geliyoo.com, Google altyapısını kullanarak arama sonuçlarını getirmekte olduğu iddiasından sonra bütün yapılan bu işlemin 15 dolarlık basit bir kod ile yapılabildiği, 10 milyon TL nin nasıl harcandığı konusunu gündeme getirdi.

geliyoo.com yetkilileri henüz beta test aşamasında olduklarını tam faaliyete henüz geçilmediği ve 10 milyon TL nin geliyoo.com üzerinden hazırlanmış olan özel bir yazılım için kullanıldığından bahsedildi.

Bütün bunların üzerine gidiyoo.org adıyla yeni bir yerli arama motoru açıldı. Bu site de rakibini eleştirir bir nitelikte notuyla gündeme oturdu. gidiyoo.org arama sitesinin altında bulunan notta “Bu yerli arama motorunu 1 saat içinde 60 TL‘ye yaptık. Peki 10 yılda harcanan 10 milyon TL nereye gidiyoo?” notuyla ilgi çekmeyi başardı. Bundan başka bir de gelemiyoo.com adında bir arama motoru daha açıldı.

Bakalım bundan sonra yerli arama motorları arasında nasıl bir rekabet ve kullanıcı sayısı olacak bekleyip göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ