Geri Saat Uygulamasının Kaldırılması Sonrası Telefonda Saat Ayarı Nasıl Yapılır

  • 30 Ekim 2016
  • 2.093 kez görüntülendi.

Yaz saati uygulamasının kaldırılmasının ardından birçok kişinin telefonda saat ayarı değişti.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararla yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştı. Fakat yapılan bu uygulama akıllı telefonlarda karışıklığa sebep oldu. Elle mauel olarak saat ayarı yapılabilse de saat ayarlarını internetten alan birçok uygulama yanlış saat dilimini göstermeye devam etmekte. Elle yapılan manuel saat  ayarından sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan telefon saati normal Türkiye saatini göstermesine rağmen diğer uygulamaların (hava durumu v.b.) saati bir saat geriden gelmekte. Bu sebeple birçok kullanıcıdan ‘telefonumun saat ayarı bozuldu’ şikayeti yükselmekte. Bu durumun çözümü ise oldukça basit.

Saat Ayarı

Telefonun ayarlar menüsünden tarih ve saat ayarlarına giriyoruz. Sonrasında ‘saat dilimini seçin’ kısmından GMT+3:00 (Minsk, Bağdat, Moskova, Kuveyt, Nairobi) seçeneklerinden herhangi birisini seçiyoruz. Yapılan saat dilimi ayarından sonra saat ve tarih ayarını manuel olarak girmemize gerek kalmadığı için “Otomatik tarih ve saat” seçeneğini işaretleyebiliriz. Hepsi bu kadar! Artık tüm uygulamalar ve ana saat ayarımız yeni saat dilimine uygun hale gelmiş durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Serhat dedi ki:

    çok mantıklı ya. Akıllıca bir çözüm olmuş. Evet saat dilimini GMT+3:00 yapmak. Yeni bir güncellemeye kadar böyle sanırım

  2. aslı dedi ki:

    Çok teşekkürler =)

BİR YORUM YAZ