Google Asistan Desteklenen Cihaz Sayısı Artıyor.

  • 26 Şubat 2017
  • 907 kez görüntülendi.

Google firmasının Google Asistan özelliğini, Android 7.0 Nougat ve Android 6.0 Marshmallow yüklü akıllı telefonlarda bu hafta kullanımı başlayacak.

Google Asistan Desteklenen Cihaz Sayısı Artıyor.

Sanal asistan özellikleri diğer platformlarda biliyorsunuz çok önceden başlamıştı.  Apple firmasının “Siri” ve Amazon firmasının Alexa‘sına rakip olarak Google’da Asistan ilk olarak kendi geliştirdiği Google Pixel telefonlarında kullanmaya başlanmıştır.

LG firmasının bugün itibarıyla resmileşen yeni amiral gemisi G6 ile ilgili birçok bilgiler vermiştik. LG G6 ile Google Asistan (Google Assistant) ilk olarak Google firmasının kendi cihazları dışında uygulamaya konan ilk cihaz LG G6 oldu.

Bu başlangıçla beraber MWC 2017 (Mobil Dünya Kongresi)‘de lansmanı yapılacak yeni marka ve model cihazlarla Asistan özelliği boy göstermeye başlayacak gibi görünmekte. MWC 2017‘nin başladığı hafta içerisinde Google’ın yayınlamayı planladığı güncellemeyle sanal asistan hizmetini mevcut telefonlara da geleceği söylendi.

Gelecek olan Asistan özelliği ilk olarak ABD’deki android kullanıcılarını kapsayacak. ABD’den sonra Birleşik Krallık, Avusturya, Kanada ve Almanya güncellemeyi alacak. Google Almanya’da Almanca dilinde hizmet verecek. Google firmasının yapmış olduğu açıklamada sanal asistan 2017 yılı içerisinde İngilizce dışında daha fazla dili destekleyecek. Google Asistan desteği için gerekli açıklamalar ve net bilgi henüz verilmedi.

Google telefonların Asistan hizmetini desteklemesi için gerekli bir kriter bilgisi vermemesinden dolayı Android Marshmallow ve Nougat sürümünü içeren tüm cihazların Google Asistan özelliğine kavuşacağını tahmin ediliyor. Daha eski Android sürümleri için herhangi bir destek açıklaması belirtilmediği için eski Android sürümlerinde Google Sanal Asistan kullanılamayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ