Google Daydream View VR Gözlük Teknik Özellikleri ve Fiyatı

  • 05 Ekim 2016
  • 2.631 kez görüntülendi.

Google yeni VR gözlüğü Google Daydream View VR’ı tanıttı. Google Daydream View VR gözlüğün teknik özellikleri ve satış fiyatına göz atıyoruz.

Google Daydream View Gözlük

Google’ın Cardboard ile başlattığı VR çalışmalarına yeni Google Daydream View VR gözlük ile ivme kazandırdı. 4 Ekim 2016 gecesi düzenlediği etkinlik ile google bombalarını patlattı. Google Pixel ve Google Pixel XL telefonlarının yanında bir de Google Daydream View VR gözlüğünü tanıttı.

Google Daydream View Gözlük

Google Daydream View VR Official Tanıtım Videosu

Google tarafından tanıtılan Google Daydream View VR Official Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Google Daydream View Kumandası
Google Daydream View Gözlük Kumanda

Sanal gerçeklik konusunda cardboard ile kullanıcıya ucuz VR deneyimi sunan Google Daydream View ile elimizdeki mevcut telefonlar ile VR’ın nimetlerinden faydalanmamızı sağlıyor. Google Daydream View yanında kumandayla geliyor. Bu kumanda sayesinde gözlüğe takılı telefonu yönetebiliyoruz. Telefondaki VR uygulamaların kullanımı tamamen bu kumanda sayesinde yapılacak. Gözlük başımızda takılıyken uygulamaların çalıştırılması ve uygulama ile etkileşim bu kumanda kullanılacak. Oyunlarda oyun kontrolcüsü (game pad) olarak kullanılabilecek.

Google Daydream View Gözlük Yan Görünüm

Google Daydream View Konfor ve Ağırlık

Google Daydream View Gözlük kumaş

Google Daydream View rakiplerinde farklı olduğunu düşündüğü iki önemli fark ile sunuyor ürününü. Bunlardan birincisi gözlüğün hava geçirebilen kumaştan yapılmış olması.  Diğeri de hantal plastik parçalardan kurtularak hafifletilmiş olması. Bu iki kriter sayesinde gözlük, göz bölgemizde terletme sıkıntısı yaratmadan hafif ve konforlu bir VR deneyimi sunacak.

Google Daydream View Fiyat ve Satış Tarihi

Google Daydream View Gözlük Lens Foto

Google Daydream View gözlüğünü 79 dolarlık bir fiyat etiketiyle satmayı planlıyor. Gözlük, Kasım 2016’da üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Bu renkler Google tarafından kırmızı, beyaz ve gri olarak belirlenmiş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ