Google Earth VR ile Dünya Turu Yapın

  • 18 Kasım 2016
  • 1.688 kez görüntülendi.

Google Earth VR uygulaması ile kendi evimizden çıkmadan Dünya üzerinde havada uçarak gezme zevkini tadacağız. Google Earth VR gözlüğü takanlar Dünyayı uzaydan görebilecek, Paris’te Eyfel kulesinin üzerinde uçarak gezebilecekler. Bu nasıl olacak peki ayrıntılar yazımızda.

Google Earth VR Nasıl Kullanılır

Google firması şu an için sadece HTC Vive VR için Google Earth VR uygulamasını kullanıma sundu. VR uygulamaları arasından ve Steam‘den  indirilebilen  uygulamayla çeşitli turistik şehirlere düzenlenen turlara katılıp bu turlarda hem 3D hem de 360° görüş açısı ile istediğiniz yerleri gerçekte olduğu gibi görme şansı yakalayacaksınız. İstediğiniz dağın tepesine çıkacak, istediğiniz yükseklikten yere doğru süzülebileceksiniz hatta uzayda bile uçup dünyayı seyre dalabilirsiniz.

Google Earth VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Ancak bu güzellikleri yaşamak için HTC Vive VR sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olmanız gerekiyor. Şu anda sadece HTC Vive sahipleri bu imkandan faydalanabiliyor. Yakın gelecekte tüm VR gözlük sahipleri için uygulamanın geliştirileceği belirtiliyor. Uygulamanın kontrolü için de HTC Vive’ın kontrolcüleri kullanılıyor.

Google Earth VR uygulamasında dünyanın bütün yerlerini ayrıntılı olarak gezemiyorsunuz. Belirli turistik yerlerin ayrıntılı gezilmesine olanak sağlanmış. Çünkü hem 3D hem de 360° görüntülerin kapladığı boyut çok fazla oluyor. Yani hemen gözlükleri takıp evimi bulayım üzerinden uçayım falan diyemiyorsunuz. Zamanla bunun gelişeceği belirtiliyor.

Google Earth VR‘ ı indirmek için STEAM ‘ı ziyaret edebilirsiniz

Google Earth VR Resmi (Official) Tanıtım Videosu

Google Earth VR kullanımı ile ilgili firma tarafından yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ