Google’ın Son Bombası; 2017 Yılında Andromeda İşletim Sistemiyle Çalışan Dizüstü Geliyor.

  • 16 Ekim 2016
  • 1.196 kez görüntülendi.

Andromeda işletim sistemini 2017 yılında cihazlar üzerinde görmeye başlayabiliriz. Android ve Chrome OS işletim sistemleri hakkında çıkan yeni haberlere göre birleşme söylentileri doğrulanmaya başlandı.

Google Andromeda OS Bison

Bu melez işletim sistemi şu anda Andromeda ismiyle anılıyor.
Google bu işletim sistemini yakın gelecekte çıkartmayı planladığı iki cihazıyla duyurmayı planlıyor.
Google’ın “Pixel” markası adı altında yeni bir dizüstü bilgisayar geliştirmekte olduğu söyleniyor. Pixel 3 ismi verilmesi düşünülen yeni dizüstü bilgisayar önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunulması planlanıyor. Ayrıca Android Police sitesine konuşan güvenilir olduğu söylenen kaynaklara göre piyasaya çıkacak olan dizüstü bilgisayarın “Bison” olarak isimlendirildiği ve Google’ın bu bilgisayarında kesin bir şekilde Android ve Chrome karışımı olan Andromeda işletim sistemi kullanmayı düşündüklerinden bahsediliyor.
Bir diğer Andromeda işletim sistemini kullanacak olan ilk diğer cihazın da Huawei firmasına yaptıracak olduğu Nexus tablet olacağı hakkında kuvvetli iddialar var.

Andromeda Google Pixel 3

Bison 12.3″ ekran boyutuyla ultra-ince dizüstü bilgisayar olarak planlanmaktadır. İki model olarak çıkartılacak olan cihaz; Intel m3 veya Core i5 işlemci 32 ya da 128GB depolama alanı ve 8 veya 16GB RAM olması muhtemel görünüyor. Aynı zamanda bir parmak izi tarayıcısı, iki USB-C portu, 3.5mm jak , bir dizi sensör, kalem desteği (Kalem ayrı satılacak), stereo hoparlör bulunacak. İki modelde yaklaşık 10 saat kullanım sunacak olan pil,arkadan aydınlatmalı da klavye olacak. Google, kalınlığı 10mm altında bir yapıya bütün bu bileşenleri sığdırmayı planlıyor. Donanım olarak sağlam bir donanıma sahip olacak bu dizüstü bilgisayar haliyle ucuz olmayacağını düşünüyoruz ama Google Bison modelinin 799$ başlangıç fiyatıyla satışa sunmayı hedeflediği söyleniyor.

Andromeda İşletim Sistemi
2016 yılı içinde Andromeda ile ilgili bir düşünce olmadığı ama büyük ihtimalle 2017 yılı içerisinde Andromeda gün yüzüne çıkacak. Google büyük bir değişime damgasını vurmak için Andromeda işletim sistemi stratejisini önümüzdeki yıl devreye sokma ihtimali yüksek görünüyor. Bekleyelim ve görelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nehir dedi ki:

    merakla bekliyoruz önümüzdeki günlerde teknolojide yeni güzel haberler bizleri bekliyor.

BİR YORUM YAZ