Google Oturumunun Kapanması Siber Saldırı Paniği Yarattı

  • 24 Şubat 2017
  • 965 kez görüntülendi.

Bu sabah milyonlara varan Google kullanıcısı hesaplarına baktıklarında Google oturumunun kapanması problemiyle karşılaştılarBu da kullanıcılar arasında paniğe yol açtı.

Google Oturumu Kapanması Siber Saldırı Paniği Yarattı

Google hayatımızı, günlük hayatta yaptığımız işleri kolaylaştıran uygulamalarıyla oldukça popüler oldu. Neredeyse her işimizde Google oturumunu açarak başlar olduk. Akıllı telefonumuz telefon rehberimiz, takvim, hatırlatmalar dahil muhakkak Google hesabımızla ilişkili halde çalışıyor. Bu belki çok istenen bir durum değil ama hayatımızı kolaylaştıran şeyler maalesef tek bir hesaba bağlı çalışıyor. Böyle olunca da Google oturumunun kapanması hesabımızla ilgili olarak en ufak bir sorun, problem bizi endişeye sevk ediyor.

Bu sabah milyonlarca Google kullanıcısı web üzerinden veya akıllı cihazlar üzerinden Google hesaplarının oturumunun istekleri dışında kapanmış olduğunu gördüler. Mobil veya web üzerinden kullanmış oldukları hesapları için tekrar oturum açmaları gerekmişti. Böyle olunca sosyal medya ve web üzerinden aynı sorunu diğer kullanıcıların da yaşamış olması Google kullanıcılarının hesapları ile ilgili bir siber saldırı mı olduğu endişesini ortaya çıkarttı. Ortaya çıkan bu sorun acaba Google hesaplarında bir açık mı var diye şüphe uyandırdı.

Meydana gelen bu problemle ilgili olarak Google firması hızlıca bir açıklama geçerek kullanıcılarını rahatlattı. Yapmış olduğu açıklamada ; oluşan bu sorunun Google oturum açmayla ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve herhangi bir siber saldırının söz konusu olmadığı açıklamasını yaptı.

Google kullanıcılarının herhangi bir endişeye düşmelerine gerek olan sorun bulunmadığı söylendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ