Google Pixel’de Kamera Sorunu

  • 04 Aralık 2016
  • 1.071 kez görüntülendi.

Google çok büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü Google Pixel telefonlar çok kısa bir sürede kullanıcılar tarafından beklenen ilgiyi gördü Ancak kullanıcılardan kamera ile ilgili sorunlar gelmeye başladı.

Google Pixel Kameralarda Donma Sorunu

Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefon modelleriyle sektörde bu kez diğer firmalarla boy ölçüşecek özelliklerle girdi. Beklenen ilgiyi de gördüğünü düşünüyoruz. Ancak Pixel cihazlarının kameralarında yaşanan sıkıntılar kullanıcıların birçoğunu çıldırttı.

Biliyorsunuz Google Pixel cihazlarında kaliteli bir kamera kullandı. Öyle ki Pixel’in kamerası DxOMark kamera testlerinden 89 puan alarak sıralamalarda birinci sıraya yerleşmeyi başardı. Ancak her mükemmel şeyin bir kusuru çıkar deriz ya aynen bu da Google Pixel cihazların başına geldi.

Pixel telefonların kameralarını kullanırken bir anda ekranda ispirto rengi mor ve sarı çizgiler oluşuyor ve çok kısa bir zaman içinde de telefonun ekranı donarak cihaz kullanılamaz hale geliyor. Bundan da cihazı resetleyerek ancak kurtulabiliyoruz. Ama bu sadece donma probleminden geçici olarak kurtulmanızı sağlıyor . Sorunu çözmüyor. Kullanıcılardan gelen ve denenen yöntemler; fabrika ayarlarına dönmek, reset atmak, sistem hafızasını temizlemek gibi yöntemler de donma sorununa çözüm olmadı. Kamera açılıp fotoğraf çekmek istendiğinde aynı sorun yine devam ediyor.

Bu sorun karşısında Google açıklama yaptı sorunu çözmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Meydana gelen donma sorununun kamera donanımından değil de yazılımdan kaynaklandığını belirttiler. Kullanıcılar bunu duyunca rahat bir nefes aldılar. Çünkü sorun  bir yazılım güncellemesiyle düzeltilebilecek ama sorunun kaynağını tespit edip güncellemenin yapılması lazım.

Şayet sorun donanımsal olsaydı Google piyasadaki bütün Pixel cihazları geri toplatması lazımdı ki bu firmanın prestiji açısından çok kötü olurdu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ