Google Play Müzik Güncelleme Aldı!

 • 14 Kasım 2016
 • 1.171 kez görüntülendi.

Google’ın online ve offline müzik dinleme platformu Google Play Müzik, sonunda büyük bir günceleme alarak arayüzü ve çalışma mantığı tamamen değişiyor. 

Google Play Müzik Çevrimdışı Müzik Dinleme

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde çevrimiçi müzik dinleme platformuna da girerek adından söz ettirmeye karar vermişti. Her ne kadar çevrimiçi desek de cihazlarımızda bulunan müzikleri de dinleyebileceğimiz bir platform görevi de görüyor Google Play Müzik.

Bu haftadan itibaren Android ve iOS uygulamalarının yanı sıra web sitesi üzerinden kullanılmakta olan  Play Müzik’in yeni tasarımını kullanıma sunacak olan güncelleme, ne gibi yenilikleri getiriyor onlara bakalım.

Google Play müzik yeni güncellemesiyle tasarım olarak tamamen yeni bir görünüme kavuşuyor, kullanıcıları daha çok bağlayıcı özelliklerle beraber yapay zeka da daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak.

Google mevcut konumumuz, hava durumu, etkinlik vb. cihazlarımızdan topladığı bilgilerle bizim ruh halimize veya hava durumu, mevsim yani aklınıza gelebilecek müzik dinleme alışkanlığımızı etkileceyecek etmenlere göre müzik listesi oluşturup bize önerebilecek. Google Play Müzik güncellemesiyle yapay zeka ve kişiselleştirilmiş uygulamalarla hayatımıza girmeye devam edecek.

Piyasanın en büyüklerinden olan Spotify ve Apple Müzik karşısında Google; söz sahibi olmak ve onların yakaladığı başarıyı yakalayıp geçmek için önemli kozlarını kullanmaya devam edecek. Google Play Müzik her açılışta farklı arayüzle karşımıza çıkacak. Hatta hafta sonlarına özel bizlerin dinlemesi için müzik listeleri hazırlayacak. Zaten uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra dinlediğimiz müzikler ve türlere göre günün hangi saati hangi müzik alışkanlıklarımız var onları kullandıkça  öğrenecek ona göre müzikler önerecek bize.

Google Play Müzik Çevrimdışı Müzik Dinleme

Google Play Müzik Güncelleme Geldi

Google Play Müzik çevrimiçi müzik dinleme kolaylığıyla beraber çevrimdışı müzik dinlenebilecek. Hatta eğer söylentiler gerçekse çevrimiçi müziklerin cihazın hafızasına kaydedilerek çevrimdışı dinlemeye olanak tanımasından bahsediliyor. Böyle bir özellik olursa ki ücretsiz bu hizmetin verilmesi ihtimali yok gibi görünüyor ama olursa biz kullanıcılar için tadından yenmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. rocky dedi ki:

  Google play müzik bukunduğumız konumun hava durumu v.s. belli kriterlere göre bizim ruh halimize uygun müzik listesi oluşturması çok ilginç. Adamlar aştı artık. Fark yaratmak adına ne yapacaklarını şaşırdılar. Ama helal olsun fikir güzel.

  1. SnowMan dedi ki:

   Evet fikir olarak güzel. Ruh halimize veya hava durumu ne bileyim hafta sonu dinlenecek müzik listelerini yapması cezbediyor insanı

 2. argentina dedi ki:

  Yapsınlar yapsınlar. rekabet iyidir.

  1. SnowMan dedi ki:

   Evet rekabet iyidir. Kullanıcılar açısından fiyatlar biraz daha düşebilir belki.

BİR YORUM YAZ