Google’ın En Yeni Ürünü Jamboard

  • 26 Ekim 2016
  • 1.142 kez görüntülendi.

Google, beraber çalışma ortamı sunan ve en yeni donanım ürünü olan Jamboard’ı tanıttı.

Jamboard
Google’ın en yeni donanım ürünü, yeni bir Chromebook veya telefon ya da tablet değil. Şirket, bugün bir blog yazısı ile Jamboard‘u “bulut içinde işbirliğiyle çalışmayı sağlayan beyaz tahta” sözleriyle tanıttı. Evet bu kez Google gerçekten de bir beyaz tahta ürettiğini açıkladı. Tabi ki sıradan bir beyaz tahta değil!

Jamboard
G Suite ile kullanılmak üzere tasarlanan Jamboard, çeşitli Google hizmetlerinden de veri indirebilmekte. Kullanıcılar Google Drive üzerinden belge ekleyebilir, Hangouts üzerinden görüntülü sohbet yapabilir ve tipik bir beyaz tahta gibi üzerine çizim yapabilir. Jamboard ekranı “Google Dökümanlar” dosyası gibi çalışır ve birçok kullanıcı birçok farklı cihazdan aynı anda değişklik yapabilir.

Jamboard
Jamboard’ın, Nexus 5‘in parlak kırmızısını anımsatan kırmızı bir çerçevesi mevcut. 55 inç 4k ekranla gelen Jamboard en iyi dokunmatik tepki süresine de sahip. Aynı zamanda, Hangouts aramaları için HD kamera, dahili hoparlörler ve Wi-Fi bulunmaktadır. Yazılı teknik özellikleri şu an için mevcut olmasa da tanıtım videosunda USB Type-C, SPDIF, Ethernet ve HDMI gibi bağlantı noktaları mevcut olduğu görülüyor.
Jamboard’ın 6000 doların altında bir satış rakamı ile 2017 yılında satışa sunulması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ