GoPro Karma Drone’u Piyasadan Toplatıyor

  • 10 Kasım 2016
  • 1.175 kez görüntülendi.

Büyük umutlar bağlayarak piyasaya çıkarttığı GoPro Karma Drone modelini güç sorunu ve bununla ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle piyasadan toplatıyor.

GoPro Karma Drone Geri Çağırılıyor

Firmaların ürünleri geri çağırma furyasına GoPro’da katılıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtımını yaptığı GoPro Karma Drone modeliyle adından söz ettirmek isteyen GoPro firması Karma Drone cihazının güç ünitesinde oluşan problemler sebebiyle bu modeli toplatma kararı aldı.

Daha önceki yazımızda GoPro firmasının ekonomik göstergelerinin iyi olmadığı yeni model çıkartmada yavaş davrandığından bahsetmiştik. Hatta Drone piyasasına girmekte geç kaldığından bahsetmiştik. Bu da firmayı zora sokmaya başlamış satışlarında çok büyük düşüşler yaşıyordu. İlgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz

Geri çağırma olayı da işin tuzu biberi olacak gibi duruyor. Bu firmayı çok büyük ekonomik zora sokacak gibi. GoPro sevenleri üzecek bir olay.

Firma tarafından yapılan açıklamada Karma modeli uçuş esnasında birdenbire gücünün kesildiği stop konumuna geçtiği ve buna bağlı olarak aniden düşüşe geçtiği belirtiliyor. Bu sorunun çok az cihazda rastlandığı bildirilmiş. Ancak tabi bu bildirilen veya bilinen boyutu. Olay duyulduğunda belki sorunu yaşayıp farkında olmayan kullanıcılar olabilir. Bu sorunla ilgili herhangi bir yaralanma olmadığı söylenmiş. Düşünsenize kalabalık bir ortamda çekim yaparken aniden drone kalabalığın üzerine düştüğünde yaralanmaya sebep olabilir. Firma bunu ve bununla ilgili çıkabilecek davaları düşünmüş olacak ki Karma Drone‘u geri çağırma kararı aldı.

GoPro Karma modeli piyasaya çıktıktan bu yana yaklaşık olarak 2500 adet satış yaptı. Bütün bu satılan dronlar geri alınacak. Şu an satışta olanlar da toplatılacak. Satış bedeli olan 799$’da müşterilere iade edilecek. Sorun giderildiğinde tekrar satışa sunulacak mı? Yoksa firma farklı bir model üzerinde mi çalışacak bilemiyoruz ama firma itibarı açısından bu model üzerinde iyileştirmeye gidip tekrar piyasaya süreceği kanısındayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ