Harman, Samsung Firması Bünyesine Giriyor.

  • 20 Şubat 2017
  • 920 kez görüntülendi.

Geçen yıl Samsung firması tarafından satın alınmak istenen ancak firmanın hisse sahipleri tekliften memnun kalmayan Harman firması; sonunda Samsung firması bünyesine giriyor.

Harman SAmsung Tarafından Satın Alındı

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru kasım ayında Samsung tarafından 8 milyar dolar karşılığında ses sistemleri konusunda dünyanın sayılı isimlerinden olan Harman firması Samsung bünyesine geçecek anlaşmayı imzalamıştı. Ancak Harman firmasındaki hisse sahipleri 8 milyar doları az bularak bu satışa karşı çıktı ve Samsung’un satın alma süreci ertelendi. Aradan geçen süre zarfında Harman firmasının hissedarları yapılan oylamada teklif edilen miktarı kabul ederek %70 çoğunlukla Harman’ın Samsung bünyesine katılımını onaylamış oldular.

Bu katılım onayının ardından Harman firması artık Samsung için çalışmalarına devam edecek. Samsung’un hem yeni akıllı telefonlarının ses sistemlerini hem de otomotiv alanında araç ses sistemlerinin geliştirilmesini ve üretimini sağlayacak.

Harman Samsung’a geçmeden önce JBL, AKG, Bang & Olufsen gibi markaların üretimi ve geliştirilmesini sağlamakta ve Mercedes, Jaguar, Tesla ve Porsche gibi popüler otomobil markalarının ses sistemleri ve araç teyplerinin üretimini yapmaktaydı.

Harman firmasının Samsung bünyesinde çalışmalara başlayabilmesi için satış işleminin resmi olarak onaylanması prosedürlerini bekleyecek. Samsung bünyesine katılımın incelenerek onay almasıyla beraber Harman artık sistemlerinin geliştirilmesini Samsung için yapacak. Bu işlemlerin de 2017 yılının 3. çeyreğine kadar sürmesi bekleniyor.

8 milyar dolarlık  gerçekleşen  satınalma işlemi Samsung firması tarafından Güney Kore dışından yapmış olduğu en pahalı alışveriş olduğu belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ