İlk Yerli Üretim Hibrit SUV Toyota C-HR geliyor.

  • 14 Kasım 2016
  • 1.382 kez görüntülendi.

Toyota ülkemizde Adapazarı’nda bulunan fabrikasında %70 oranında yerli üretilecek olan crossover modeli Toyota C-HR modelini piyasaya sürüyor. Bir taraftan yerli otomobil için çalışmalar hızlı bir biçimde sürerken bir taraftan yabancı firmalar da ülkemizde yatırımlarını devam ettiriyor.

Toyota C-HR C-SUV Hibrit Teknik Özellikler

Toyota firması büyük beklentileri olan C-HR C-SUV modeli ile hibrit konusunda zaten lider bir konuma sahip olmakla birlikte crossover segmentinde de liderliği ele alma peşinde. Hibrit araçların özellikle şehiriçi kullanımlarında çok düşük yakıt sarfiyatları dikkati çekiyor. Bu ekonomiklik her ne kadar şehirlerarası kullanımda pek görülmese de özellikle aile aracı olarak kullanımların genelde şehiriçi kullanıldığı düşünüldüğünde benzinli olsa da çok ekonomik bir kullanım sunduğu aşikar.

Toyoda C-HR hibrit modeliyle yılda 10 bin hibrit araç satışını hedefliyor. Bu model henüz üretime başlamadan söylentisinin bile tüketicileri heyecanlandırdığı ve binlerce başvuru yapıldığı firma yetkilileri tarafından belirtilmiştir.

Toyota hibrit C-HR modeli dizel modellere göre daha avantajlı yakıt tüketimi olacağı belirtiliyor. Ancak hibrit araçların henüz teknik servis olayı çok fazla gelişmiş olmadığını, bu modelin satışlarına göre daha da şekilleneceği kanısındayız. Çünkü ülkemizde Toyota’nın Yaris modeliyle başlayan hibrit satışları yeterli ilgi görmemiştir. Ama bu modelle kullanıcılar hibrit teknolojiyi daha kolay benimseyecekleri kanaatindeyiz.

Hibrit otomobil Nedir? Onu incelersek;  otomobiller düşük hızlarda benzin motoru yerine elektrik motoru kullanarak yakıt sarfiyatında çok önemli tasarruf sağlar hibrit araçlarda standart araç aküsü yerine özel bir batarya kullanılır bu batarya ile araç yaklaşık 30 km civarı elektrikle gider akü kapasitesi azalınca benzinli motor devreye girerek takviye eder kombine bir çalışmayla tasarruf sağlanır.

toyota-c-hr-2016c-suv-hibrit-yakit-sarfiyati

Toyota C-HR Hibrit Motor Satış Fiyatı

Hybrid 98.750,00 TL den başlayan fiyatlarla ortalama yakıt tüketimi şehir içinde 3.8 lt/100km bir değer öngörülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ