İntel İlk Ticari Drone’u Olan Falcon 8+ Modelini Duyurdu

  • 13 Ekim 2016
  • 990 kez görüntülendi.

Intel, Falcon 8+ olarak adlandırılan ilk ticari drone modelini duyurdu. Özellikle endüstriyel denetim, ölçme ve haritalama için tasarlanan modeli ile drone pazarında söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Intel Falcon 8+ Drone
Drone; kit olarak Intel Falcon 8+ İnsansız Hava Aracı (İHA), kontrol ünitesi olarak Intel Cockpit ve güç ünitesi Intel Powerpack ile beraber gelmektedir. Aynı zamanda sistem üç yedekli AscTec Trinity otopilot ile desteklenmektedir. 2016’nın ilk çeyreğinde Intel tarafından satın alınan Alman şirket AscTec işbirliğinde geliştirilen drone’nun kontrolü; joystick ve tablet ile donatılmış suya dayanıklı bir kontrol ünitesi ile bir seferde ortalama 26 dakika uçma süresi sunan güç paketi ile sağlanmaktadır.

Intel Falcon 8+ Drone
Sistem, detaylı resimler ve önemli yapısal analizler vermekle birlikte sistemin zarar görmesini engelleyerek kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. V-forma sahip 8 pervaneli drone; endüstriyel ve profesyonel ihtiyaçları karşılamak amacıyla geliştirilmiştir.
V formuna sahip olan Drone’un ölçüleri 768 x 817 x 160 mm, kamera takılı haldeki ağırlığı ise 2,8 kilogramdır. İntel chipset‘e sahip kumanda paneline bağlı tablet ekranına 1 km yarıçaplı mesafeden FullHD görüntü aktarabilmektedir.

Intel Falcon 8+ Drone
Intel’in Yeni Teknolojiler Grubu Genel Müdürü olan Josh Walden yaptığı açıklamada: drone teknolojisinin gelecekte önemli bir yer edineceğini; sensör, haberleşme sistemi ve bulut entegrasyonunu sağlayarak gelişen drone piyasasında söz sahibi olmak istediklerini belirtti.
Falcon 8+ modelinin ne zaman satışa çıkacağı ve satış fiyatı henüz açıklanmamıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ