iOS 10.0.03 Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

  • 19 Ekim 2016
  • 1.194 kez görüntülendi.

Apple; dün akşam saatlerinde yayınlamaya başladığı iOS 10.0.03 güncellemesini kullanıma sundu.  Sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları için yayınlanan bu iOS güncellemesiyle bu kullanıcıların yaşamış olduğu hücresel bağlantı sorunlarının çözülmesi bekleniyor.

iPhone 7 iOS 10.0.3 update

iOS 10.0.3 güncellemesi özellikle Amerika’daki internet sağlayıcısı Verizon müşterilerinden iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının zaman zaman internet bağlantısında yaşadıkları sorunun çözümü için yayınlanmış bir güncellemedir.

Apple iOS 10 sürümünü yayınladıktan sonra iOS 10.0.1 sürümünü, bundan sonra da iOS 10.0.2 sürümünü yayınlamış ancak bağlantı sorunlarının halen çözülememesi devam etmesinden dolayı iOS 10.0.3 sürümünü dün akşam itibariyle dağıtımına başlandı. Bu güncelleme Türkiye’deki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları alarak telefonlarını güncelleyebileceklerdir. Ancak eski iPhone kullanıcıları güncellemeyi alamayacak olup eski iPhone kullanıyorsanız telefonunuza güncelleme gelmeyecek demektir.

Bu güncellemeye sebep olan sorun; bazı iPhone kullanıcılarının geçtiğimiz ay 4.5 G (LTE) sinyalinin zaman zaman azalması ve GPS  uygulaması kullanırken örneğin Google haritalar ve Waze kullanırken “Servis Bulunamadı” uyarısı almaları sonucu tespit edilmiştir. Ülkemizde ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarında ise 4.5 G (LTE) kullanırken sinyal gücünde herhangi bir sıkıntı görülmemesine rağmen daha sonra ortaya çıkma ihtimaline karşı ve ayrıca Verizon müşterilerinde yaşanan bu sorunun çok büyük çapta olmasından dolayı güncelleme yayınlanması gerekli hale gelmiştir.

Verizon firması Türkiye ve diğer ülkelerde verilen şebeke sisteminden farklı bir sistemde  hizmet vermesi sonucu sorunun kaynaklandığı düşünülmektedir. Bazı kullanıcılar karşılaşılan sinyal probleminin ses ve verinin işleme yönteminden kaynaklandığını düşünmektedir. Telefon ayarlarından LTE etkinleştirme ayarlarını “Ses ve veri” olarak ayarlandığında sorunun ortaya çıktığını; LTE etkinleştirme seçilip “Sadece veri” seçildiğinde sorunun ortadan kalktığı söylenmiştir. Ülkemizdeki iPhone kullanıcılarının telefonlarında böyle bir ayar bulunmamaktadır. Yayınlanan güncelleme 75 MB boyutundadır.

Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme bölümünden güncellemeyi yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzu yurtdışından satın aldıysanız güncellemeyi bu şekilde yapabilir, bu güncellemeyle beraber telefonunuzda olan veya olması muhtemel GPS ve sinyal sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ