iPhone 7’niz Sandığınız Kadar Hızlı Olmayabilir

  • 21 Ekim 2016
  • 917 kez görüntülendi.

Bazı durumlarda 32 Gb kapasiteli iPhone 7, aynı telefonun 256 GB modelinden daha yavaş olabiliyor.

Her iPhone 7 aynı mıdır?  YouTuber Unbox Therapy aynı olmayabileceğini iddia ediyor ve bunu bir video ile bizlere sunuyor.iphone 7 32 GB Daha Yavaş

Videoda iPhone 7’nin 32 GB ve 256 GB hafızaya sahip iki telefonu ile laptop arasında veri transferi yapıyor. Star Wars/Episode IV: A New Hope filmini her iki telefona da gönderip kronometreyi çalıştırıyor. Sonuç şaşırtıcı! Veri transferi işlevini, 32 GB olan model 256 GB olan modele göre oldukça yavaş gerçekleştiriyor. 32 GB olan model 3 dakika 39 saniyede işlemi tamamlarken, 256 GB olan model 2 dakika 34 saniyede işlemi tamamlıyor.

iphone 7 32 GB Daha Yavaş

Testlerde kullanılan hız testi uygulamasına göre, değişen yazma hızının 3 kat ile 8 kat arasında daha yavaş olduğu söyleniyor. Bu yavaşlığı en çok hissedeceğiniz yer ise filmler veya galeriler gibi büyük dosyaları aktarmak olacak. Apple, konu hakkında şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Sonuç olarak iPhone 7’nizle sıkça dosya aktarımı yapacaksanız, daha hızlı aktarım için depolama kapasitesi geniş modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ