iPhone 8 OLED Ekran Özellikleri Ortaya Çıkıyor.

  • 21 Ocak 2017
  • 1.364 kez görüntülendi.

iPhone 8 ile ilgili haberlere yenisi ekleniyor. En son haberlerle iPhone 8 OLED ekranı ile ilgili daha net bilgiler oluşmaya başladı.

iPhone8 Oled Ekran Özellikleri Nedir

KGI Securities; Apple ürünleri ile ilgili yaptığı ve doğru çıkan analizler yapan Ming-Chi Kuo yeni bir araştırma raporu yayınlayarak iPhone 8 ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. Bu tahminlerden iPhone 8 in OLED ekranıyla ilgili net bilgiler veriyor. Ming-Chi Kuo yaptığı analizlerle yeni Touch-ID teknolojisiyle beraber yeni iPhone özellikleriyle ilgili beklentileri, ayrıca gelecek olan özelliklerle ilgili doğru tahminlerde bulunuyor.

Apple iPhone 6S ile beraber 3D Touch özelliğini kullanmaya başladı. Bu özelliği ile ekrana uygulanan basınçla beraber dokunmatik işlevi farklı davranış sergileyebiliyor. Bu da daha düzgün ve kullanım açısından büyük kolaylık aynı zamanda fonksiyonellik sağlıyor.

Kuo’ya göre Apple firması 3D Touch özelliğini iPhone 8 de tam olarak uyumlu kullanabilmesi için esnek OLED panel kullanmak zorunda olduğunu söyledi. Esnek OLED ekranında basınçtan deforme olmaması için çok sağlam olarak üretilmesi gerekiyor. Çünkü OLED ekranlarda görüntü ışığıyla beraber ekranda oluşuyor. Bu da hassasiyeti arttırıyor. Bu oluşabilecek deformasyonu önleyebilmek için ekranın altındaki metal yapı tam olarak film sensörünün hemen alt kısmına yerleştirilerek fazla esneme engellenerek oluşabilecek arızaların önüne geçilmiş olacak. Kullanılacak olan bu film sensörü denilen yapı 3D Touch kullanımı için daha yüksek hassasiyet sağlamaktadır. Mevcut kullandığı teknolojiden film sensörü teknolojisine geçme ihtimali çok yüksek görünüyor.

Ayrıca Ming-Chi Kuo iPhone telefonlarda güvenliği arttırmak için parmak izi tanıma sistemiyle beraber yüz tanıma sisteminin de bulunacağını iddia ediyor. Parmak izi tanıma sistemi devam etme ihtimali yüksek. Yüz tanıma sistemine geçiş teknik olarak zorlukları bulunuyor.

iPhone 8’de sıfır çerçeve bir tasarım düşünüldüğünü söylüyor Kuo. Bundan dolayı mevcut Touch ID nin yetersiz olduğu, yeni bir Touch ID teknolojisi tasarlanması gerektiği görüşünde. Şu anda kullanılmakta olan kapasitif dokunmatik teknolojisi yerine optik tip dokunmatik teknolojisi daha kullanışlı olacağı düşüncesinde. Bunun için de Apple firması OLED ekran üreticilerinden bu teknoloji ile çalışan ekran geliştirmelerini isteyebileceğini belirtiyor. Apple‘ın pazarı yönlendirmek için gerekli güce sahip olduğunu söylüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ