iPhone’da da Patlama Problemi Kullanıcıları Tedirgin Ediyor

  • 18 Aralık 2016
  • 1.084 kez görüntülendi.

Telefon patlama haberleri gün geçtikçe yenisi eklenerek devam ediyor. Bu kez de iPhone 6S batarya patlama sorunu yaşıyor.

iPhone 6S Batarya Patlama Problemi

Geçtiğimiz günlerde iPhone 6S batarya patlama sorunlarından dolayı Güney Kore‘de yapılan açıklamalarda toplatılma kararı alınabileceği yönünde söylentiler dolaşmaktaydı. Apple‘da belirli bir  seri numarasına sahip olan iPhone 6S modellerinde batarya problemi yaşandığını belirtmiş ve bu modeller için bataryaların değiştirilmesi için çalışma başlattığını duyurmuştu. Samsung firması Galaxy Note 7 telefonlarında batarya patlama probleminden dolayı Galaxy Note 7 modelini piyasadan çekmişti.

 iPhone 6S cihazlarında ne gibi bir  sıkıntı var?

Kullanıcılardan gelen şikayetlerde bataryanın bitmeye yakın şarj oranınının %30 dan birdenbire sıfıra düştüğü, şarja takıldığında da sıfırdan %30 şarj kapasitesine aniden çıktığı söylenmişti. Bataryaların çalışması ve şarjı esnasında stabilite sorunları vardı.

Ancak ard arda batarya patlama haberleri de gelince kullanıcılar tedirgin olmaya başlamışlardı. Apple cephesinde ise bataryadaki problemden dolayı ani kapanıp açılma olduğu, bu sorunun bataryanın ısınması veya patlamasına neden olmadığını belirtmiştir.

Güney Kore‘de bulunan KATS  kurumu iPhone bataryalarını incelemeye aldı ve araştırmaları devam ediyor. Eğer bataryada sorun olduğuna karar verirse iPhone 6S telefonların Güney Kore‘de satışını yasaklayarak telefonların toplatılması gündeme gelebilir.

En son patlama olayında bir iPhone 6S kullanıcısının telefonunu şarjdan çıkarttıktan sonra duman çıkmaya başladığını ve bir süre sonra bataryanın alev aldığını iddia etmişti. Bu konuda Apple firmasının doyurucu bir açıklama yapmaması kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Uzmanlar ise iPhone 6S kullanıcılarının telefonlarını kullanırken dikkatli olmalarını önerdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet dedi ki:

    tam da i phone alacaktım? ertelesem mi? acaba

    1. SnowMan dedi ki:

      Bu bir haber sonuçta karar size kalmış. Ama bu cihazların arkasında da Apple gibi büyük bir firma var. Kullanıcılarını mağdur edeceğini sanmıyoruz.

BİR YORUM YAZ