İstanbul Yollarında Elektrikli Taksi Devri Başlıyor.

  • 17 Mart 2017
  • 1.559 kez görüntülendi.

Elektrikli taksi kavramı önümüzdeki günlerde İstanbul trafiğinde boy göstermeye başlayacak. Yeni projeyle elektrikle çalışan taksiler hizmet vermeye başlıyor.

İstanbul Yollarında Elektrikli Taksi Devri Başlıyor.

İstanbul Taksiciler Odasının Renault, Greenway ve Denizbank‘ın ortak bir projeyle güçlerini birleştirmesiyle birlikte büyük bir proje hayata geçiyor. Belki de elektrikli otomobil kavramında önemli bir aşama kaydedilmek üzere. Bundan sonra İstanbul trafiğinde yüzlerce elektrikle çalışan taksi ile karşılaşabileceğiz.

Elektrikle çalışan çevreci otomobiller ile çevreye katkı sağlayacak ve gelecekteki otomobil anlayışına geçmek önemli bir adım olacak. Elektrikli taksi projesi ile beraber ilk elektrikli araçlar firma tarafından teslim edildi. Önümüzdeki Nisan ayı içerisinde yirmi adet daha elektrikli taksiler sahipleriyle buluşarak İstanbul trafiğinde yerini alacak.

Renault firmasının elektrikli modeli olan Zoe; bu proje kapsamında kullanılacak olan model olacak. Bu proje kapsamında 2017 yılının sonuna kadar 600 adet elektrikli taksinin teslim edilmesi öngörülüyor. Bu şekilde elektrikli taksi vatandaşın hizmetine sunulmuş olacak.

Bu proje kapsamında dizel, benzinli ve LPG’li taksilerin yerine elektrikli olanlarının hizmete girecek. Bununla beraber trafikte sürekli seyir halinde olan taksiler çevre kirliliğine karşı katkı sağlamış olacaklar.

Elektrikli Taksi Nasıl Şarj Olacak?

Bu projeyle beraber elektrikli taksi için şarj istasyonları konusu nasıl bir çözüm bulunacağı merak konusu. Acaba elektrikli taksiler nasıl şarj edilecek. Şarj sorunu nasıl çözülecek? Taksi duraklarının elektrik sisteminden mi karşılanacak bunu zaman gösterecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ