Lexus IS Modelini Led Işıkla Kapladı

  • 06 Aralık 2016
  • 1.466 kez görüntülendi.

Lexus IS 2017 model aracının lansmanını renkli led ışıklarla kaplayarak Dua Lipa’nın “Be The One” klibinin tanıtımıyla beraber klipte gösterilen aracını tanıtarak kutladı.

Lexus Lit IS Modeli Led Işık Kaplandı

Lexus ve Vevo firması arasındaki işbirliği sonucu ortaya çıkan bu akıl almaz fikir Lexus IS spor sedan modelini bir müzik videosu vasıtasıyla led ışıklarla kaplayarak eşşiz bir sanat eserine dönüştürdü.

Satışı yapılmayacak olan bu otomobil izleyicilere görsel bir şölen sunuyor. Lexus otomobilin dış kısmını 41.999 adet programlanabilir Led ışığı ile kaplayarak bir ilke imza attı. Lexus LIT IS olarak adlandırılan otomobil Vevo ile işbirliği sonucu led kaplanarak Dua Lipa’nın yeni video klibi olan “Be The One” da kullanıldı. Yapılan led ışıklar insan hareketlerine ve müziğe duyarlı olarak renk değiştirebiliyor.

Lexus Lit IS Dua Lipa Be The One

Lexus mühendisleri tarafından tasarlanan ve uygulanan 41.999 adet led ışık el emeği ile uygulandı. Led ışıkları uçtan uca eklendiğinde yarım mil uzunluğa erişiyor. Led ışıklar üç farklı modda çalışabiliyor.

Çekim modunda otomobilin agresif yapısını vurgulayan cesur tasarımını öne çıkartan renkli grafiklerden oluşan bir ışık görseli sunuyor.

Müzik modunda, müziği tonlarına tepki vermek üzere tasarlanmış bir yazılım vasıtasıyla çalan müziğin ritmiyle mükemmel derecede eşleşen özel renkler ve desenler oluşturan bir mod çıkıyor karşımıza.

Hareket modunda, bir oyun konsolu kullanılarak insanların el hareketlerine göre led animasyonların düzenlenip harekete göre araç üzerindeki led ışıkların kontrol edildiği moddur.

Lexus bu aracı trafiğe çıkartması söz konusu değildir. Tanıtım amaçlı hazırlanan bir modeldir. Otomobilin bu haliyle trafikte dolaşması mümkün değildir, trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde aydınlatması vardır. Özel amaçlı üretilen bu otomobil led ışıkları tamamen yandığında 175.000 lümen gibi inanılmaz bir ışık gücü ortaya çıkartıyor ki bunun trafikte seyrettiğini düşünün.

Lexus LIT IS Resmi (Official) Videosu

Lexus LIT IS resmi videosunu ve Lexus otomobilin sergilendiği  Dua Lipa’nın “Be The One” isimli videosunu izleyebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ