LG G6 Ne Zaman Tanıtılacak?

  • 15 Ekim 2016
  • 1.155 kez görüntülendi.

LG G Serisi yeni amiral gemisi olacak LG G6‘yı ne zaman tanıtacak? Büyük ilgi gören G serisi yeni G6 ile ilgili gelişmelere yakından bakıyoruz.

LG G6 Ne Zaman Tanıtılacak

LG G serisi akıllı telefonu G6’yı 2017 yılında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC) tanıtmayı planlıyor. Bildiğiniz gibi LG G5‘i 2016 Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtmıştı. LG ürettiği telefonlarda sıra dışı tasarımlarla dikkat çekiyor. LG G5 ile bu sıra dışı tasarım anlayışını devam ettirdi. Bazı kullanıcılardan olumsuz eleştiri almasına rağmen bazı kullanıcılar G5’in yeni tasarım çizgilerini çok beğendiler. Ancak LG, büyük umutlar bağladığı G5 ile istediği satış rakamlarına ulaşamadı. LG G5’in rakibi diyebileceğiniz Samsung tarafından üretilen Galaxy S7 karşısında satışları biraz sönük kaldı.
Aldığımız duyumlara göre LG G6‘da hızlı şarj özelliğini kablosuz şarj pedi ile getirmeyi planlıyor. Zira LG geçtiğimiz günlerde yeni bir kablosuz şarj pedi tanıttı. LG’nin bu yeni ürünü 15 wattlık gücü ile kablolu şarj cihazları ile kablosuz şarj pedleri arasındaki farkı iyice azaltıyor. Bu önemli bir gelişme. LG yeni ürünü ile kablolu adaptörlerinin şarj süresini kablosuz şarj pedlerine taşıyor. Piyasadaki kablosuz şarj pedleri 5 watt güç ile şarj ederken LG inin ürettiği yeni şarj pedi 15 wattlık gücü ile diğer şarj pedlerine büyük fark atıyor. Yeni üreteceği LG G6 telefonlarda da bu şarj pedini kullanacağını düşünüyoruz.

LG’nin G5‘te denediği modüler tasarım anlayışını G6‘da devam ettirip ettirmeyeceği de başka bir merak konusu. Zira LG G5’in arkadaşları konseptiyle ürettiği aksesuarlar beklenen ilgiyi yeterince görmedir. Bu nedenle tasarım dilini kullanıcı beklentilerine göre şekillendirebileceği düşünülüyor. Samsung‘un amiral gemisi telefonlarında kullandığı ve kullanıcılar tarafından çok beğenilen arka kapağında cam tasarım anlayışını LG’nin de kullanıp kullanmayacağını MWC 2017‘de hep birlikte göreceğiz.

MVC 2017‘de tanıtılacak ürünleri merakla bekliyoruz. Umarız üreticiler, alelacele üretim ile Samsung’un Note 7 telefonlarında yaşadığı batarya kabusunu yaşamazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ