LG Süper Hızlı Kablosuz Şarj Ünitesinin Tanıtımını Yaptı

  • 15 Ekim 2016
  • 903 kez görüntülendi.

LG kablolu şarj cihazlarının şarj süresine yakın sürede şarj edebilen kablosuz şarj cihazını tanıttı. Yeni üretilecek cihazlarda kullanılmak amacıyla tanıtılan cihaz;  kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak olan bu şarj pedini sabırsızlıkla bekliyoruz.

lg-kablosuz-sarj-unitesi-hizi

LG ürün Çeşitliliğini Geliştirmeye Devam Ediyor

Diğer şarj pedlerinden çok daha hızlı şarj etme işlemini yapacağı iddiası oldukça merak uyandırıyor. Çünki kullanıcıları kablo karmaşasından kurtaracak. LG son zamanlarda geliştirdiği ürünlerle kullanıcıları cezbetmesini biliyor. LG G5 ile geliştirmiş olduğu VR gözlük ve 360° çekim yapabilen kamerası ilgi çekmişti. En son v20 cep telefonu modeliyle gündemde kalmayı bilmiştir.

Kablosuz şarj ünitelerinin en büyük dezavantajı şarj sürelerinin uzun olması ve kablolu şarjın desteklediği hızlı şarj özelliği olmamasıydı. Bu nedenle kullanıcıların kafasında soru işaretleri bırakmaktaydı. Zaten günümüzde akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber elektrik prizlerine bağlılığımız bir kaç kat arttı. Artık bir yere gittiğimiz zaman ilk önce şarj aleti sorar olduk. Böyle olunca telefonlarımızı en kısa nasıl şarj edebiliriz diye düşünürken yavaş şarj işlemi yapan kablosuz şarj üniteleri fazla rağbet görmedi. Büyük markalar ilgi olmamasından dolayı kablosuz şarj ünitesi üretimine girmediler.

LG bu inancı kıracağını iddia ederek süper hızlı şarj ünitesini tanıttı.  Normalde kablosuz şarj üniteleri 5W şarj gücüne sahipken LG firması; geliştirdiği şarj pedinin 15 W şarj kapasitesine sahip olacağını duyurdu. Bu da demek oluyor ki normal kablosuz şarj cihazlarına göre 3 kat daha hızlı şarj süresi. Ayrıca bu ürün yarım saatlik bir şarj halinde tamamen tükenmiş olan bir  bataryanın %50 şarj doluluk oranına ulaşabileceğini belirtmektedir. Bu da oldukça iddialı bir rakam olmakla beraber bir çok kablolu şarj aletinin bu kadar sürede ulaşamayacağı bir şarj değeridir.

Önümüzdeki Dönem Satışa Çıkıyor

Henüz fiyatı konusunda net bir açıklama yapmayan LG firması  bu ay ortasında Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya bölgelerinde raflarda boy göstereceğini belirtti.

lg-kablosuz-sarj-unitesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ