LG Super UHD 4K Televizyonları Piyasaya Çıkıyor.

  • 03 Ocak 2017
  • 1.253 kez görüntülendi.

CES 2017 tüketici elektroniği fuarında firmalar birer birer ürünlerini tanıtmaya başladı. LG Super UHD 4K TV’sini tanıttı.

LG’nin CES 2017 fuarında görücüye çıkan yeni teknolojisi Nano Cell 4K LCD TV‘si göz doldurdu.

LG SUPER UHD TVleri-Tanıttı

Nano Cell LCD Teknolojisi Nedir?

Nano Cell LCD teknolojisi LG firmasının yeni ürettiği LCD teknolojisidir. Bu teknolojiye sahip televizyonlarda tam karşıdan seyredilmese bile her yönden görüntü kalitesi muhteşem görünüyor. Nano Cell LCD teknolojisinde panel fazla ışık dalga boylarını emiyor ve karşımıza çıkan canımızı sıkan renk ve ışık sızıntılarını, görüntünün canlılığı ve parlaklığını olumsuz etkileyen faktörleri azaltıyor.

Bu LCD teknolojisinde LG firması renk canlılığını daha gerçekçi bir biçimde yakalayabilmek için Technicolor firması ile ortak çalışma yaparak TV lerde özel Technicolor modu yaptılar böylece gelişmiş HDR teknolojisiyle çok gerçekçi ve canlı renkler yakalanmış oldu.

LG bu yeni teknoloji olan Nano Cell UHD LCD serisi için SJ8000, SJ8500 ve SJ9500 isimleriyle üç değişik model çıkarttı.

LG Super UHD serisi firmanın diğer LCD TV’lerinde kullanmış olduğu WebOS işletim sistemiyle geliyor. Daha geliştirilmiş versiyonunun kullanıldığı işletim sistemi kullanıcıların SmartTV özelliklerinin ve diğer TV özelliklerinin kullanımında kolaylık ve rahatlık sağlıyor.

LG Nano Cell LCD TV‘lerinin satış fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ