LG’nin FullHD Lazer Projeksiyon Cihazı Gündüz Kullanım İçin Yeterli

  • 21 Aralık 2016
  • 1.630 kez görüntülendi.

LG firması yeni 1080p FullHD  Lazer Projeksiyon cihazı ProBeam’ı tanıttı. Bu cihaz gündüz ışıklı yerlerde bile dev ekran keyfi sunacak.

LG ProBeam Lazer Projeksiyon Cihazi

LG ProBeam Projeksiyon Cihazı Teknik Özellikleri

LG ProBeam adı altında yeni lazer projeksiyon cihazınının tanıtımını yaptı. 1080p (FullHD) çözünürlükte görüntü kalitesi sunan cihaz 2000 lümen ışık gücü ile göz dolduracağa benziyor. 4,6 kg ağırlığa sahip olan projeksiyon cihazı taşınabilir olması artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın kablosuz ses iletme sistemi ile Bluetooth hoparlörlerinize sesi iletmeniz mümkün olmaktadır. Böylece ses cihazlarıyla eşleştirme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda kablosuz görüntü aktarma teknolojisi olan Miracast’i desteklemesi mobil cihazlarınızdan görüntü aktarma imkanı sunuyor. Filmlerinizi videolarınızı herhangi bir kablo bağlantısı olmadan projeksiyon cihazınıza atıp dev ekranda seyretme zevkine varacaksınız.

ProBeam‘i düzenli olarak bir TV olarak kullanmak isterseniz LG’nin WebOS Akıllı TV platformu ve Magic uzaktan kumandası ile çok rahat bir kullanım sağlayabiliyorsunuz. WebOS ile birlikte Netflix, Amazon Prime Video ve İngiltere BBC iPlayer erişim olanağı kazanıyorsunuz. Tabi ücretli içerikler için ücret ödemeniz gerekiyor.

ProBeam TV için alternatif bir seçenek gibi görünüyor. Taşınabilirliği, TV den bağımsız dev ekran kullanımı ve en büyük avantajı ise gündüz ışıklı ortamlarda bile rahatlıkla TV seyredebileceksiniz. Ayrıca FullHD 1080p çözünürlük yeterli bir kalite sunacaktır. Ancak cihazın satış fiyatının henüz açıklanmamış olması ve fiyatının 1000 $ altında olursa ev kullanıcıları için cazip olarak görülür.

ProBeam projeksiyon cihazını 5 Ocak – 8 Ocak 2017 tarihleri arasında CES 2017 fuarında Las Vegas’ta LG‘nin tarafından sergileneceği, ayrıca ayrıntılı özelliklerini görebileceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ