Mat Siyah iPhone 7’lerde Boyada Soyulma Sorunu.

  • 11 Şubat 2017
  • 1.907 kez görüntülendi.

Mat siyah renkli iPhone 7 Plus kullanıcılarından bazılarının cihazlarının boyalarında dökülmeler olmaya başladı. Herhangi bir yere çarpmamasına ve koruyucu kılıfla kullanmalarına rağmen boyasında dökülmeler olduğunu belirtti.

iPhone 7 Plus Mat Siyah Telefonlarda Boyada Soyulma Sorunu

iPhone 7 Plus modelinin mat siyah renkli cihazların kullanıcılarından bazıları telefonun boyasının dökülmeye başladığından yakınmaya başladılar. Kullanıcılar cihazlarını herhangi bir yere çarptırmadıkları aynı zamanda koruyucu kılıf içerisinde kullandıklarını belirtmelerine rağmen cihazların boyalarında kopma ve dökülmeler yaşandığını söylediler. Apple sitesinde özel bir başlık açılarak yazılan sorunun bir çok kullanıcı tarafından teyit edildiği görüldü.

Boyadaki soyulmaların genel olarak cep telefonlarında görülen en çok girintili çıkıntılı keskin hatlı kısımları olan hoparlör ızgarası ve telefonun düğmelerinin etrafındaki boyalarda meydana geldiği söyleniyor. Bu sıkıntıların 2016 kasım ayından bu yana yaşandığı belirtildi. Hatta bazı kullanıcılar telefonlarını alıp kullanmaya başladıktan bir hafta sonra bu sorunla karşılaştığını söyledi.

Apple’ın forumlarında bu anlatılan sorunların kozmetik hasar kapsamına girmesinden dolayı cihazların garanti kapsam dışı olduğu belirtilerek Apple cihaz değişimi yapılmıyor. Satışı yapılan çok sayıda iPhone olmasına karşın az sayıda bu sıkıntıdan muzdarip kullanıcı bulunuyor.

Apple forumlarında bu sorundan bahseden kullanıcıların olmasına  karşın aynı renk mat siyah  iPhone 7 Plus alan diğer kullanıcılar da herhangi bir sorun yaşamadan cihazlarını kullandıklarını belirtiyor. Apple firması konu ile ilgili herhangi bir çözüm sunmasa da kullanıcılar kendi çaplarında satın aldıkları siyah akrilik boya ile boyası atan kısımları rötuş yaparak pratik bir çözüm sunmuş bulunuyorlar. Ama çok yüksek miktarda para ödeyerek satın alınan bir cihazda böyle sorunların oluşması kullanıcıların canını çok sıkmış durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ