Microsoft ile Google Arasında İpler Geriliyor.

  • 03 Ocak 2017
  • 970 kez görüntülendi.

Google ile Microsoft arasında sürekli bir rekabet olduğunu tüm kullanıcılar bilir. Ama Google’ın son açıklaması Microsoft‘u çıldırttı.

Google Windows 10 Güvenlik Açığını-Yayınladı

Google ile Microsoft sürekli bir yarış rekabet halindeler ancak bu rekabet bazen çok ciddi sorunlar çıkarabiliyor. Bunun son örneğini Google tarafından Microsoft’un açığının ifşa edilmesiyle gördük. Microsoft’un en son piyasaya sürdüğü Windows 10 işletim sistemindeki başarısı tartışılmaz. Her ne kadar yer yer sıkıntılar olsada Microsoft tarafından bu sıkıntılar çözüme kavuşuyor. Ancak yaşanan en son olay Microsoft‘u sinirlendirdi.

Google Blog’ta yapılan açıklamaya göre Windows 10 ile ilgili tespit edilen çok önemli bir güvenlik açığı tespit edildiği ve bu açığın ne olduğundan bahsedildi. Bu açıklama üzerine de Microsoft zehir zemberek bir karşı bir açıklama yayınladı. Microsoft; Google’ın yaptığı bu davranışın çok çirkin olduğunu ve bütün Windows 10 kullanıcılarını açıkça tehlikeye attığını söyledi. Şu anda yapılan açıklamayla beraber yayınlanan Windows 10 güvenlik açığı hackerlar için bulunmaz bir nimet gibi. Milyonlarca Windows 10 kullanıcısı bizler de dahil olmak üzere bilgisayarlar ve içindeki bilgiler savunmasız halde. Google bunu açıkça ifşa etmek yerine gizlice Microsoft’a açığı bildirip ortalığa yaymadan düzeltilmesini sağlayabilirdi. Ama rekabet bu gibi durumlar ortaya çıkarabiliyor. Tabi risk altına giren de bir sürü kullanıcı oluyor.

Şu anda Windows 10 kullanıcıları bu haberi okuduktan sonra tedirgin olmuştur mutlaka. Acaba bilgisayarlar güvende olur mu hacker saldırısı olur mu diye. Microsoft yetkilileri yoğun bir şekilde bu güvenlik açığını gidermek için çalışıyorlar. En kısa bir sürede yayınlanacak olan Windows güncellemesiyle bu sorunun giderileceğini düşünüyoruz. Bu aralar yayınlanabilecek olan güncellemeyi ertelememenizi, bir an önce sisteminizi güncel hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ