Microsoft, Paint 3D Uygulamasını Test Kullanıcılarına Sundu

  • 27 Ekim 2016
  • 1.128 kez görüntülendi.

Microsoft, Windows 10 için yeniden tasarladığı ve çok daha modern bir hâle getirdiği Paint uygulamasını çıkardı.

4-3d-paint
Microsoft, Paint uygulamasına ilk sürümünden itibaren yer vermekteydi. Fakat bu kez 3D sisteminin merkezine aldığı Paint 3D uygulaması oldukça gelişmiş durumda. Paint 3D, normal bir fare, klavye ya da dokunmatik ekran veya ekran kalemine sahip olan cihazlarda üç boyutlu nesne tasarımını daha kolay hâle getirmeyi hedefliyor. Uygulamaya eklenecek fotoğraflarda, objenin etrafında 360 derece dönülerek çekim yapılıyor ve bu sayede Paint 3D uygulaması içerisinde objeye ait derinlik yani 3. boyut kazanılmış oluyor. Sonrasında fotoğrafın boyutu, şekli veya rengi ile ilgili istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz.

1-3d-paint
Microsoft Windows Insider kullanıcılarına bu uygulamanın erken sürümünü test etme imkanını sunmuş durumda. Microsoft’un yeni Paint uygulaması Windows Mağaza’dan indirmeye sunuldu. Fakat uygulama şu an için sadece Insider test kullanıcılarına açık durumda.

2-3d-paint
Ayrıca Microsoft Paint 3D uygulamasıyla birlikte çevrim içi grup imkanı da sunuluyor. Bu sayede Paint kullanıcılarının eserlerini dışa aktarmaları ya da grup üyeleriyle paylaşmalarına imkan sağlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ