Microsoft Solitaire Artık Mobil Cihazlarımızda Oynanabilecek.

  • 24 Kasım 2016
  • 997 kez görüntülendi.

Microsoft Windows işletim sistemlerinde çok popüler hale gelmiş olan Microsoft Solitaire kağıt oyununu 25. yılın şerefine Android ve iOS işletim sistemlerinde de kullanıma açtı. Microsoft Solitaire’e hastalık derecesinde bağlı olanlara bu çok iyi bir haber.

Microsoft Solitaire Artık Android ve iOS ta Oynanabilecek

1990 yıllarında Windows 3 ile başladı herşey. İlk renkli işletim sistemine kavuşmuştuk bizler için rüya gibiydi gerçekten. Arkadaşım DX tabanlı bir PC aldı üstelik renkli ekran, Windows ile ilk tanışmamız. İşte Solitaire ile ilk o zaman tanışmıştık bu nasıl bir oyundur diye. Ama sonuçta oyun kült oyunlar listesine girdi çok popüler oyun oldu.  Hepimiz biliriz olmaması gerekli belki ama işyerlerindeki çalışanların gizliden Microsoft Solitaire oynadığına bir çoğumuz şahit olmuşuz hatta bilgisayar kullananlardan bu oyunu oynamayan veya bilmeyen yok gibidir. Yeri geldi fal bakıldı yeri geldi can sıkıntısını gidermek için oynandı.

Ama sadece Windows’ta kaldı bu oyun. Belki muadilleri üretildi piyasaya sürüldü ama Microsoft Solitaire değildi bunlar. İşte Microsoft 25. yılında bu klasiği diğer platformlara da açarak Android ve iOS’ta da artık Solitaire oyununu kurup mobil olarak her yerde erişmemiz mümkün olacak. Klondike, FreeCell, Pyramid, Spider ve Tripeaks oyunlarından oluşan Microsoft Solitaire ücretsiz indirilebiliyor. Ancak 1.99 $ ücret ödediğinizde puanlarınız iki kat fazla kazanabiliyorsunuz. Böylece bölümleri daha çabuk bitirebilirsiniz. Aynı zamanda reklamlardan kurtulursunuz.

Microsoft Solitaire Xbox Live ile entegre çalışmakta. Yani kayıtlarımıza internet üzerinden her yerden ulaşmamız mümkün hale getirilmiş. En iyi beş Solitaire oyunundan oluşan oyunlarda puanları biriktirip ödüllü turnuvalara katılmanız mümkün olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ