Microsoft Yeni Geliştirdiği Mouse ve Klavyesini Kullanıcılara Sunuyor.

  • 27 Ekim 2016
  • 1.824 kez görüntülendi.

Microsoft en son lansmanında masaüstü bilgisayarının tanıtımını yapmıştı. Bunlarla beraber Surface mouse ve klavye seti de görücüye çıktı. 

Microsoft Surface Mouse Klavye Keyboard

Yeni tanıttığı Surface mouse çok sade bir tasarıma sahip fare olarak olarak karşımıza çıkıyor. Özel olarak yapılmış olan ergonomik dizaynı da ele oturacak şekilde  olan fare, rengiyle de Surface cihazlarla  uyum içinde oluyor. Kablosuz olarak bluetooth üzerinden bilgisayarla bağlantı sağlayan fare, ayrıca bilgisayarın portlarını işgal etmemiş oluyor. Pil ömrü olarak  yaklaşık 12 ay pil ömrüne sahip olan bu mouse 50$ fiyat etiketine sahip.

Microsoft Surface Mouse Fare

Bir diğer ürün de Surface Keyboard; bu ürün de aynı sadelik ve Surface cihazlarıyla uyumlu renge sahip. Hızlı ve daha sessiz bir kullanım için özel tasarlanmış klavyede tuş aralıkları da geniş tutulmuş bulunuyor. Bağlantı şekli yine bluetooth üzerinden sağlanıyor. Bu ürünün fiyatı da 99$ olarak belirlenmiş.

Microsoft Surface Keyboard Klavye

Surface keyboard‘ın bir diğer ergonomik modeli de bulunuyor. Yaklaşık 3 yıl önce Microsoft tarafından satışa sunulmuş olan benzer yapıya sahip Sculpt modeli kullanıcılar tarafından çok beğeni kazanmıştı. Microsoft bu model üzerinde daha titiz bir çalışma yaparak yeni bir klavye geliştirdi. En az Sculpt kadar beğeni kazanacağı kesin gözüyle bakılıyor.  Bu klavye 129$ olarak Kasım ayında  satışa sunuluyor. Bu klavyenin değeri tüm çalışma zamanını klavye başında geçirecek kullanıcılar tarafından görülecektir. Sculpt‘ta nümerik tuş takımı kullanılmamıştı. Genel olarak taşınabilir kullanıma uygun dizayn edilmişti.

Microsoft Surface Ergonomi Keyboard Klavye-01

Surface Ergonomik klavyede ise nümerik tuş takımı da ilave edilmiş bu da demek oluyor ki masaüstü kullanıcıları düşünülmüş. Bu klavye de bağlantı yöntemi olarak bluetooth kullanıyor. 2 adet pille enerji ihtiyacını karşılayan klavye modelleri 12 ay pil ömrü sunuyor.

Microsoft Surface Ergonomi Keyboard Klavye

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ