Microsoft Yeni VR Gözlüğü’nün Tanıtımını Yaptı

  • 31 Ekim 2016
  • 1.357 kez görüntülendi.

Microsoft Windows 10 Creators Update tanıtımıyla beraber yeni VR gözlüğünü de tanıttı.

Microsoft Windows 10 VR Headset Gözlük Teknik Özellikleri

Microsoft 2017 yılı içinde  büyük güncelleme olacak ve ücretsiz verilecek olan  Windows 10 Creators Update sürümüyle beraber 3 Boyutlu ve arttırılmış gerçeklik yani normal gördüğümüz gerçek dünyadaki gördüklerimizin içine sanal gerçekliğin yerleştirilerek görmemizi sağlayacak 3 boyut teknolojisi geliyor. Bu teknoloji ile rahat içerik üretmeyi hedefleyen güncelleme, içerik sağlayıcılar için de çok kullanışlı ve içeriklerini yayınlamak  açısından kolay bir kullanım sağlıyor.

Microsoft bu güncellemeyle beraber en son VR gözlüklerini de tanıttı. Microsoft Hololens teknolojisiyle beraber daha ulaşılabilir son kullanıcılara hitap edebilmek için geliştirdiği gözlüklerin maliyeti hololense göre daha ulaşılabilir bir fiyattan satılacak. Bu gözlüğün geliştirilmesi için de Microsoft firması birden fazla firmadan destek alacak.

Windows 10 VR Gözlük Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Windows 10 VR gözlükleri Windows 10 işletim sistemi ile tam uyumlu olacak. Laptop bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Kurulum problemi olmayacak. Bu gözlük hem sanal gerçeklik hem de arttırılmış gerçeklik için kullanılabilecek olması muadillerine çok büyük fark atmasını sağlıyor. Cihazda 6 yönlü kamerasız takip sensörleri bulunuyor. Xbox One uyumluluğu ile ilgili bir bilgi verilmemesine rağmen Xbox One ve Xbox Scorpio ile kullanılabilir olacağını tahmin ediyoruz. Ancak Bu gözlük Windows 10 işletim sistemi dışında başka sistemlerle uyumlu olmayacak.

Windows 10 VR gözlüğün fiyatının 300$ seviyesi veya altında olacağı öngörülüyor. Bu da kullanıcıları daha da heyecanlandırmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ